Czy strona pozycjonowana na rynek zagraniczny powinna mieć osobną domenę z rozszerzeniem dla danego kraju?

Każdy, kto rozpoczyna działalność w internecie musi wybrać domenę. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że niewłaściwy wybór rozszerzenia może spowodować poważne problemy w zakresie widoczności witryny w wynikach wyszukiwania.

Wpływ rozszerzenia domeny na pozycjonowanie

Domena musi mieć właściwe rozszerzenie. Powinna odpowiadać obszarowi, na którym chcesz działać. Do wyboru jest wiele różnych opcji.

Rozszerzenia domen krajowych najwyższego poziomu są dwuliterowe, zwykle zgodne z normą ISO 3166-1. Np. na Węgrzech jest to .hu., a w Polsce .pl.

Jeżeli chcesz, aby Twoja marka miała zasięg globalny, najlepiej jest zarejestrować domenę na rozszerzenie .com. Do wyboru są także .org, .biz czy .info. Zaznaczamy jednak, że najlepszym wyborem jest pierwsza propozycja. .com daje możliwość budowania marki rozpoznawalnej na całym świecie, ponieważ nie będzie konieczności rejestracji wielu domen krajowych, wystarczy tylko ta jedna globalna.

Musisz jedynie pamiętać o tym, że jeśli chcesz działać w wielu krajach, dla każdego z nich musisz stworzyć osobne wersje językowe swojego serwisu. Nie możesz zapomnieć o właściwej optymalizacji pod kątem językowym

Oprócz rozszerzenia globalnego, od 7 grudnia 2005 roku obowiązuje także opcja dla serwisów chcących podbijać tylko Europę. Jest to rozszerzenie .eu. Jeżeli strona działa tylko w obrębie Unii Europejskiej, właśnie na to rozwiązanie warto się zdecydować. Ponadto, czasem w Polsce to rozszerzenie jest stosowane zamiennie z .pl.

Ograniczenia techniczne w rejestracji domen z rozszerzeniem .eu

W domenach z rozszerzeniem .eu możesz stosować znaki łacińskie, myślniki oraz diakrytyczne (ą, ć itp.). Domena nie może jednak rozpoczynać się ani kończyć myślnikiem. Nie może on znajdować się także na 3 lub 4 pozycji. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy myślniki są poprzedzone znakami „xn”.

Istotne jest, aby nazwa domeny znajdowała się w przedziale 2-63 znaki.

Jak wybrać dobrą domenę?

Nie powinna mieć dla Ciebie znaczenia jedynie dostępność nazwy serwisu z rozszerzeniem. Zwróć uwagę także na kwestie związane z SEO, np. profil linkowy domeny. Zorientuj się, jakie teksty oraz serwisy będą kierowane do Twojej witryny. Pomocnym narzędziem jest Ahrefs. Informacje na temat linków, już po zarejestrowaniu domeny znajdziesz dzięki Google Search Console. Zwróć uwagę na jakość linków. Do strony nie mogą kierować te o niskiej wartości, ponieważ pozycjonowanie będzie utrudnione.

SEO w Niemczech, czyli rozszerzenie .de

Niemcy traktują strony jak wizytówki produktów. Dokładają wszelkich starań, aby wyglądała atrakcyjnie, profesjonalnie i niosła za sobą wartość. Tylko w ten sposób są w stanie przekonać klientów do zakupu lub skorzystania z usługi. Dużą popularnością na tamtejszym rynku cieszy się wymiana linków między serwisami o podobnej tematyce.

SEO w Wielkiej Brytanii, czyli rozszerzenie .co.uk

Na rynku brytyjskim panuje ogromna konkurencja. Istotne jest, aby przystosować stronę do wszystkich możliwych urządzeń mobilnych. Brytyjczycy dużo chętniej przeglądają witryny na tabletach czy smartfonach, niż na laptopach.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Zadzwoń

Facebook