Trendy w promocji stron internetowych na pierwszy kwartał 2021 roku

Mijający 2020 rok był pod wieloma względami niepewny, ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa. Kryzysowa sytuacja uwidoczniła, że nawet największe korporacje zaniechały dbania o obecność online i nie miały skutecznej strategii komunikacji. Z drugiej jednak strony, znów sprawdziła się zasada, że kto dba o swojego Klienta i robi to w sposób umiejętny, najwięcej zyskuje. Co czeka nas w zakresie promocji stron internetowych w pierwszym kwartale 20201 roku?

Wzrost znaczenia pozycjonowania lokalnego

Brak możliwości podróżowania i korzystania z ofert w odległych regionach kraju spowodował, że Klienci zaczęli bardziej interesować się biznesami lokalnym. Odkryli, że w sąsiedztwie znajdują się równie dobre firmy, jak te w dużych miastach. Właśnie dlatego już w pierwszym kwartale 2021 roku prognozowany jest znaczny wzrost znaczenia pozycjonowania lokalnego. Wszystko za sprawą działań podejmowanych przez internautów. Znacznie bardziej firmom opłaca się inwestować w marketing lokalny niż globalny, ponieważ to właśnie w swojej najbliższej okolicy mogą zdobyć najwięcej Klientów.

Przeglądanie stron internetowych głównie na telefonach

Już od kilku lat obserwowany jest znaczący spadek przeglądania treści internetowych na laptopach, na rzecz telefonów i tabletów. Wiele osób ściąga dedykowane aplikacje umożliwiające śledzenie ulubionych postów, newsów oraz informacji ze świata. Właśnie dlatego, zalecane jest, aby Twoja strona firmowa miała wersję responsywną, równie mobilną jak komputerowa. Dzięki temu zapewnisz swoim potencjalnym Klientom dostęp do wszystkich informacji, jeżeli zechcą się z nimi zapoznać na telefonie.

Wzrost znaczenia algorytmów opartych na sztucznej inteligencji

Dotyczy to zarówno targetowania grup docelowych w systemach reklamy PPC, jak i analityki wspierającej działania komunikacyjne, czyli content marketingu i SEO. Nadal internauci dużo chętniej będą pozyskiwali informacje z treści video oraz podcastów. W ostatnich miesiącach zauważalny był również bardzo duży wzrost webinarów, poradników i  e-booków. Dopóki sytuacja nie wróci do normy, firmy szkoleniowe oraz specjaliści w dalszym ciągu będą wykorzystywać te formaty do budowania wizerunku, generowania leadów i budowania lojalnych społeczności.

Z końcem 2020 roku wprowadzono nową aktualizację algorytmu, tzw. Core Algorithm Update. Jest to kompleksowa kalibracja, której celem jest uzyskanie satysfakcjonujących wyników wyszukiwania dla użytkowników. Duża część działań jest związana ze sztuczną inteligencją. Zalecamy, aby zbudować obecnie długofalową strategię SEO uwzględniającą aspekty techniczne, optymalizację treści oraz budowanie autorytetu poprzez link building. Tym samym ochronisz stronę przed spadkiem, w przypadku kolejnych aktualizacji algorytmu.

Google zapowiedział kolejną większą aktualizację na maj. Zmiany zostaną wprowadzone w Page Experience Update. Warto pilnować szybkości strony, a także zwrócić uwagę na UX.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Zadzwoń

Facebook