API Google przy wyszukiwarkach miejscowości: czy API Google wystarczy?

Gotowe mechanizmy API pozwalają na wyszukiwanie adresów oraz konkretnych nazw ulic, ale bywają zawodne w przypadku mniejszych miast lub kilku miejscowości o tej samej nazwie. Grupa Improve znalazła rozwiązanie do bardzo dokładnego lokalizowania miejscowości na mapie. Mechanizm geolokalizacji oparty jest nie tylko o google API, co pozwala na osiąganie bardzo dobrych rezultatów.

Wyszukiwarka adresów APIpozwala na tworzenie portali i aplikacji, w których użytkownicy mogą wyszukiwać miejsca takie jak: województwo, powiat, gmina, miejscowość, ulica, numer budynku. Ale zawsze warto wspomóc działanie systemu o inne mechanizmy geolokalizacji, które pozwolą na zminimalizowanie błędów.

Czym jest Google Maps API?

Firma Google udostępniła Interfejs Programowania Aplikacji (ang. Application Programming Interface) w skrócie API, który umożliwia wstawienie własnej mapy na dowolną stronę internetową oraz zarządzanie mapą za pomocą API przy użyciu języka Google Maps JavaScript API V3. Dzięki temu korzystanie z usług Google Maps na własnej stronie internetowej jest jak najbardziej możliwe.

Interfejsy API, z których warto skorzystać na własnej stronie internetowej

Google Maps API składa się z szeregu interfejsów pozwalających na zarządzanie Google Maps na stronie internetowej. Są to:

  • Maps JavaScript API – pozwala na umieszczenie Google Maps na stronie internetowej oraz dodawanie do niej treści za pomocą wielu usług. Możliwe jest rozbudowywanie map.
  • Maps API for Flash – programiści mogą umieścić Google Maps w aplikacjach Flash. Opcja ta nie jest jednak wspierana przez Google.
  • Google Earth API – umożliwia przeniesienie się do dowolnego miejsca na świecie i wyświetlanie w trójwymiarowym modelu zdjęć satelitarnych, panoram miejskich, ale także wyszukiwanie miast, miejsc i lokalnych firm. Z tych map uzyskasz również informacje geograficzne oraz turystyczne. Pozwala on na wizualizację trasy wycieczki oraz udostępnienie jej innym użytkownikom.
  • Maps Image APIs – na stronę internetową wprowadzisz statystyczne obrazy Google Maps i Street View.
  • Web Services – usługa realizowana przez żądania http wysyłana przez aplikację kliencką w celu uzyskania dostępu do danych geograficznych, wyznaczenia trasy czy poszczególnych jej etapów. Można uzyskać informacje o konkretnej miejscowości oraz punktach pośrednich, które się w niej znajdują.

Jakie możliwości posiada Web Service?

Najbardziej rozbudowanym interfejsem Google Maps API jest Web Service, który posiada takie usługi, jak:

  • Directions API – wyznaczenie dokładnej trady podróży ze wskazaniem środków komunikacji.
  • Distance Matrix API – dane o odległościach i czasie, jaki jest potrzebny do pokonania trasy od punku początkowego do docelowego.
  • Elevation API – informacje o wysokościach poszczególnych punktów i profilach topograficznych danej trasy.
  • Geocoding API – przekształcenie przekazanego adresu na współrzędne geograficzne, które można umieścić w formie znaczników na mapie.
  • Places API – wyszukiwanie w określonym regionie miejsc spełniających przekazane w parametrach kryteria. Mogą to być m.in. hotele, restauracje, urzędy pocztowe.

 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Zadzwoń

Facebook