Duży ruch na stronie a brak klienta końcowego – co robić ?

Dla przedsiębiorców prowadzących strony firmowe znaczenie ma nie tylko to, ile osób odwiedza ich stronę, ale przede wszystkim to, jakie działania Klienci podejmują. Liczą na to, że zapoznając się z publikowanymi w sieci informacjami zdecydują się na zakup produktu lub skorzystanie z usługi. Jaki jest powód, że finalnie tego nie robią?

Użytkownik wchodzi na firmową stronę danego przedsiębiorstwa w konkretnym celu. Oczywiście może zdarzyć się, że natrafi na nią przez przypadek, ale zwykle wchodzi na taką witrynę, która może spełnić jego oczekiwania, czyli zaoferować produkty lub usługi, z których chce skorzystać. Niestety, nie zawsze internauta otrzymuje to, czego szukał i szybko wychodzi ze strony bez podejmowania jakiegokolwiek działania. Pomimo tego, że przedsiębiorca cieszy się z dużego ruchu na stronie, nic z tego nie wynika.

Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Niektóre błędy w obrębie witryny można wyeliminować bardzo szybko, inne wymagają jednak dużych nakładów pracy. Szukając przyczyn, trzeba przede wszystkim przeanalizować jakość ruchu.

Czym jest wartościowy ruch na stronie?

Właściciel każdej strony internetowej opracowuje model idealnego klienta. Jeżeli internauta odwiedza stronę, ale nie podejmuje żadnych działań, nie można mówić o wysokiej jakości ruchu.

Pierwszym, co powinieneś sprawdzić jest to, w jaki sposób użytkownik natrafił na Twoją stronę internetową i czy lepszych efektów nie udałoby się uzyskać, gdyby zrobił to z całkiem innego źródła. Może okazać się, że wartościowy ruch pochodzi przede wszystkim z wyszukiwarki, a niski np. z social mediów. Sprawdzając model biznesowy swojej działalności oraz zmieniając taktykę promocji możesz osiągnąć dużo lepsze rezultaty.

Zainstaluj HotJar, aby nagrywać ruch użytkowników i wyciągać wnioski

HotJar pozwala na nagrywanie ruchu użytkowników na Twojej witrynie internetowej. Śledzisz ich ruchy myszką oraz każde kliknięcie. Możesz zmierzyć opuszczenia strony oraz w jakim momencie internauta podjął taką decyzję.

System potrafi naprawdę dużo i może dostarczyć szeregu istotnych informacji, które przyczynią się do osiągania prawdziwych korzyści z wizyt internautów na stronie.

Pomożemy Ci rozwiązać problem z brakiem klientów końcowych

Grupa Improve posiada wiedzę i doświadczenie, dzięki którym może zaoferować pełnowymiarową pomoc w rozwiązaniu problemu dużego ruchu i małych korzyści. Z naszą pomocą Twoja witryna zacznie zarabiać tak samo jak Twoja firma. Osiągniesz profity w związku z odwiedzinami internautów, którzy staną się klientami końcowymi.

Przeprowadzimy analizę Twojej strony internetowej, wyciągniemy wnioski i zastosujemy rozwiązania, które wyeliminują błędy w witrynie i przyciągną potencjalnych klientów. Wykorzystamy Google Analytics oraz HotJar, aby przeanalizować, jak użytkownik porusza się po witrynie, czy strona jest dla niego intuicyjna oraz w jakim miejscu napotkał na trudności.

Wykonanie audytu strony jest bardzo pomocne w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości czy niedociągnięć. Może np. okazać się, że strona nie jest wystarczająco zoptymalizowana pod kątem wyświetlania na urządzeniach takich, jak tablet czy smartfon. Może to odstraszać użytkowników, którzy przede wszystkim na takim sprzęcie szukają informacji w sieci.

 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Zadzwoń

Facebook