Dlaczego warto korzystać z link building?

Link building to niezbędne narzędzie content marketingu, dzięki któremu internauci mogą dowiedzieć się o twojej działalności. Dzięki temu elementowi strategii, klient trafi na stronę firmową i są duże szanse, że zdecyduje się na skorzystanie z oferty.

Link building – co to takiego?

Podstawowym celem strategii marketingowej opartej na link building jest zdobycie jak największej ilości jakościowych linków. Dostępne są linki wewnętrzne kierujące bezpośrednio na podstrony serwisu oraz linki zewnętrzne, które kierują na konkretną stronę docelową.

Korzystając z linków zewnętrznych budujesz swoje zaufanie w sieci jako profesjonalna strona internetowa. Może mieć to pozytywny wpływ na pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google. Platforma będzie również dużo przychylniej patrzyć na wszystkie twoje działania, dzięki czemu umocnisz swoją pozycję w sieci. Pamiętaj jednak, aby nie napędzać ruchu sztucznie. Lepiej pozyskać mniej linków, ale lepszej jakości. Jeżeli przesadzisz, możesz narobić sobie kłopotów, które będą skutkowały karą od Google za nieuczciwe praktyki.

W jaki sposób możesz pozyskać linki?

Jest kilka skutecznych sposobów, dzięki którym możesz pozyskać linki dla swojej strony internetowej:

  • artykuły sponsorowane – nawiązując współprace płatne polegające na tworzeniu artykułów sponsorowanych uzyskujesz zgodę na zamieszczenie treści na stronie innego serwisu. Istotne jest, aby stworzyć merytoryczne artykuły, które przynosiły będą widoczne korzyści dla czytelnika. Tylko wtedy w prawidłowy sposób zachęcisz czytelnika do odwiedzenia linkowanej strony,
  • fora internetowe – możesz na nich znaleźć użytkowników, którzy szukają odpowiedzi na pytania związane z twoją działalnością. W odpowiedzi możesz umieścić link do swojej strony internetowej, zachęcić do jej odwiedzenia. Zwiększysz tym samym ruch na swojej stronie i pomożesz internaucie,
  • pozycjonowanie lokalne – stwórz wizytówki NAP, w których zawrzesz adres i telefon do swojej firmy, a także link do strony. Ten sposób jest idealny, jeżeli chcesz wypromować działalność w najbliższym otoczeniu.

Dlaczego link building to skuteczna strategia marketingowa?

  1. Zyskujesz rozpoznawalność – musisz zbudować pozytywną reputację marki w sieci, aby klienci chcieli korzystać z twoich usług. Linkowanie na jakościowych stronach spowoduje, że dotrzesz do większej ilości osób zainteresowanych konkretnymi produktami czy usługami. Wystarczy, że link do twojej strony pojawi się na kilku platformach, a na pewno zwiększasz swoje szanse na zapadnięcie w pamięć szerokiemu gronu klientów.
  2. Wyższy ranking – nawiązując kontakty z zainteresowanymi klientami, jak i kontrahentami masz szansę budować relacje, które mogą zaowocować długą współpracą, a tym samym twoja marka będzie pięła się w rankingu popularności w konkretnej branży. Im więcej zadowolonych klientów, tym twoja pozycja podwyższy się.
  3. Szereg długofalowych korzyści – na efekty link building trzeba poczekać, ale jest to bardzo opłacalne. Wybijesz się na tle konkurencji, zdobędziesz zaufanie klientów, a twoja pozycja w wyszukiwarce Google będzie coraz wyższa.

 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Zadzwoń

Facebook