Na czym polega pozycjonowanie organiczne? Korzyści, jakie osiągniesz

Pozycjonowanie organiczne jest procesem złożonym, na którego sukces składają się: optymalizacja witryny, strategia content marketingu oraz rozszerzenie profilu linków przychodzących. Wszystkie działania muszą być maksymalnie kompleksowe, a pod uwagę należy wziąć przede wszystkim status wyjściowy witryny. Jeżeli chcesz uzyskać wysoką pozycję w rankingu wyszukiwania organicznych, trzeba cały czas trzymać rękę na pulsie i wdrażać nowe rozwiązania.

Pozycjonowanie organiczne – najważniejsze informacje

Pozycjonowanie organiczne jest szeregiem działań, na które składają się realizacje w obrębie witryny, jak i poza nią. Wszystkie prowadzą do zwiększenia widoczności witryny w organicznych wynikach wyszukiwania. Bycie widocznym i zdobycie zwiększonego ruchu na stronie jest bardzo ważne, jeżeli chcesz przebić się w gąszczu podobnych stron. Google wie wszystko, ale działając zgodnie z zaleceniami poprzez pozycjonowanie organiczne możesz osiągnąć bardzo dobre rezultaty.

Wpisując w wyszukiwarkę Google określone hasła otrzymasz zarówno linki sponsorowane, jak i wyniki organiczne, czyli naturalne, bezpłatne odnośniki do stron związane z danym tematem. Jeżeli chcesz wyświetlać się blisko linków sponsorowanych, stawiaj na pozycjonowanie organiczne, które przynosi najlepsze rezultaty.

Elementy, które decydują o tym, że link do strony wyświetla się wyższej niż inne

Jeżeli chcesz, aby twoja strona internetowa wyświetlała się wysoko w wynikach wyszukiwania, w jej strukturze nie może zabraknąć tytułu strony, jej opisu, jak i prawidłowego adresu URL. Wszystkie bezpłatnie wyświetlane witryny muszą mieć ten schemat przygotowany w prawidłowy sposób, aby Google zaindeksowało je na liście wyników wyszukiwania.

Wszyscy jednak wiemy, że stron w internecie jest bardzo dużo. Aby wyróżnić się spośród nich warto zastosować dodatkowe działania, tzw. mikroformaty. Jednym z nich jest rich snippets, czyli rozszerzone fragmenty kodu HTML. Dzięki nim przy adresie URL wyświetlają się dodatkowe informacje o twojej witrynie. Jest to bardzo dobry efekt promocyjny, który przyciąga klientów.

Ciekawym rozwiązaniem jest także zastosowanie gwiazdek, które pokazują, jak klienci oceniają twoje usługi lub produkty. Oczywiście ocena minimum 4/5 jest tym, do czego należy dążyć, aby zainteresować swoją ofertą potencjalnych klientów. Im wyższa, tym większe szanse na zainteresowanie swoimi działaniami internautów.

Co zyskasz inwestując w pozycjonowanie organiczne?

  • Wysoka widoczność w wyszukiwaniach Google – odnośnik do strony pojawia się, gdy tylko internauta wpisze w wyszukiwarkę powiązane z nią hasła.
  • Regularny napływ nowych klientów – nowi klienci szybko znajdą twoją witrynę, jeżeli tylko będzie pozycjonowana we właściwy sposób. Strona będzie wyświetlała się na najważniejsze słowa kluczowe, bezpośrednio z nią powiązane.
  • Wzrost sprzedaży – im więcej osób wejdzie na twoją stronę, tym większe będą szansę na zakup lub skorzystanie z usługi.
  • Niski koszt pozycjonowania – tanie a skuteczne? Takie właśnie jest pozycjonowanie organiczne.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Zadzwoń

Facebook