Budowanie marki i zaufania do strony

Po wykonaniu strony internetowej, jej zoptymalizowaniu i ustaleniu strategii promocyjnej wypada zadbać o jeszcze jedną rzecz. Jest nią budowanie marki poprzez zdobywanie zaufania odbiorców. Przy działalności e-commerce jest to często sprawa kluczowa, bez której nie rozwiniemy biznesu. Płatne reklamy także tego nie nadrobią.

Jak budowanie marki wpływa na sprzedaż

 

Od tego czy nasze produkty i usługi będą się sprzedawać w Internecie zależy nie tylko to jak nasza strona działa i się prezentuje. Bardzo istotną kwestią są także opinie osób, które już nam zaufały. Oddanie im możliwości komentowania, czy też zostawiania ocen (pozwala na to choćby Facebook) to klucz do dobrej konwersji. Konsument często przed dokonaniem zakupu obserwuje kilka podobnych finansowo ofert. To co najczęściej sprawi, że wybierze konkretnie naszą to czas realizacji usługi/zamówienia i właśnie opinie jakie zostawili poprzedni klienci.

Umieszczanie na naszej stronie otrzymanych referencji to filar, bez którego budowanie marki zabierze nam o wiele więcej czasu. A jeżeli mamy stałych partnerów biznesowych to tym bardziej powinniśmy się tym chwalić. Zachowywanie dla siebie informacji o sukcesach i dobrze wykonanych zleceniach to błąd. O tym powinni wiedzieć wszyscy odwiedzający nasza witrynę lub profil na Facebooku.

Często takie oceny należy sprowokować. Zależnie od obranej strategii mogą to być zdjęcia z firmy na mediach społecznościowych, lub krótkie wpisy pracowników. Są to elementy przybliżające nas do klientów. Dzięki temu z firmy wirtualnej stajemy się firmą wiarygodną. Prowadzenie bloga, dawanie porad, szukanie kontaktu, optymalizacja strony – to nie tylko działanie podporządkowane SEO, ale i budowanie marki. Oferowanie pewnych rzeczy za darmo (vide wyceny, próbki produktów) również skraca dystans między klientem, a firmą. A zatem stawia nas bliżej zawarcia transakcji.

Budowanie marki jest potrzebne także wtedy gdy chcemy po prostu prowadzić poczytną stronę. Bez tego nie zdobędziemy reklamodawców, którzy pozwolą nam ją utrzymać. Z pozycji dużych firm szukających miejsca do zareklamowania się zawsze najważniejsze będą te strony, które mają dobre opinie. Dbanie o ich widoczność powinno być w naszym interesie od samego początku. Publikowanie i chwalenie się dobrze wykonaną robotą to inwestycja w kolejnych klientów i kontakty. Jeżeli wszystkie informacje o naszej firmie, i o tym co o niej mówią inni, będą łatwo dostępne i przejrzyste to na pewno zapewnimy sobie stały rozwój.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Facebook