Budżet dzienny Adwords – na czym polega, jak go ustalić

Tworzenie kampanii reklamowych przy użyciu narzędzi Google to zagadnienie, którym należy się odpowiednio zająć chcąc promować swoją stronę w sieci. Poza ustawieniem samej treści kampanii promocyjnej należy też wziąć pod uwagę budżet dzienny Adwords. Jego odpowiednia konfiguracja pozwoli zdobyć więcej klientów i lepiej zarządzać wydatkami.

Jak ugryźć budżet dzienny Adwords

 

Ujmując to najprościej – na początku tworzenia kampanii ustalamy ile pieniędzy ma wynosić budżet dzienny Adwords. Podając średnią kwotę za jaką chcemy promować stronę ustalamy też jak długo reklama będzie się wyświetlać. Po wyczerpaniu założonych środków kampania jest automatycznie wyłączana. W tym czasie algorytm będzie wyświetlał naszą reklamę możliwie często w ramach ustalonego budżetu. Metody wyświetlania są różne, najpopularniejszym jest jednak ustawienie „standardowe” w którym Google stara się równomiernie, w przeciągu całego dnia, promować naszą kampanię.

Zaglądając do managera reklam otrzymujemy prognozy i raport dotyczący aktualnych trendów, tak by jak najlepiej wykorzystać kampanię. Może jednak dojść do sytuacji, w której algorytm zauważy, że dany temat jest na tyle gorący i dobrze „klikalny”, że wykorzysta więcej środków na promocję. W ten sposób nie przegapimy momentu na lepsze wypromowanie strony, nie tracąc zbyt wiele. Opłata w takiej sytuacji nie przekracza bowiem 200% ustalonego budżetu dziennego Adwords. Czyli przykładowo zamiast 25 zł zapłacimy 50 zł, a gdy koniunktura będzie na tyle dobra by dalej się promować nie dopłacimy już ani złotówki. Algorytm jednak zadba o to, by w dalszym ciągu wyświetlać naszą reklamę. Zdarzają się też sytuacje odwrotne kiedy ustalony budżet nie jest wykorzystany danego dnia. System chce bowiem zadbać, by reklama wyświetlała się w optymalnym czasie.

Ustalanie budżetu dziennego Adwords

Skuteczna promocja w internecie to często rezultat wielu prób. Żeby ustalić optymalny budżet dzienny Adwords najlepiej zacząć od niewielkich kampanii, by zebrać odpowiednie dane. W tym czasie należy sprawdzać raport z wyszukiwania haseł po których trafia się na naszą stronę. Drugą istotną kwestią będzie stopniowe podwyższanie budżetów dziennych, by zbadać granicę opłacalności. Warto też przygotować kilka kampanii i sprawdzić w edytorze Adwords, która z nich będzie mieć największą szansę przebicia. Kolejnym krokiem jest ustalenie tego jaki koszt za kliknięcie będzie dla nas optymalny.

Grupa Improve specjalizuje się w takich kampaniach i ustalaniu dziennych limitów Adwords. Jeżeli szukasz sposobu na implementację nowoczesnych rozwiązań i zwiększenie skuteczności reklamy w Google – skontaktuj się z nami. Do maksymalizacji zysków wystarczy czasem tylko odpowiednie przygotowanie i zbadanie reklam w Adwords.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Facebook