Sklep internetowy – od czego zacząć?

Sklep internetowy to zdecydowanie najpopularniejszy i najskuteczniejszy sposób na zarabianie za pośrednictwem internetu. Branża ecommerce wciąż się rozwija i mimo gigantycznej konkurencji, bez przerwy jest na niej miejsce dla kolejnych firm. Tylko w jaki sposób zacząć prowadzenie takiego miejsca?

Sklep internetowy to pewna inwestycja

Przygotowanie do budowy sklepu internetowego powinno przebiegać na wielu płaszczyznach. Bardzo ważne jest posiadanie własnej bazy danych, zbudowanej ze zdjęć produktów, ich opisów, oraz oczywiście wybranie odpowiedniego silnika. Obecnie, jeżeli zaczynamy w branży ecommerce i chcemy prowadzić mniejszy sklep najlepszym rozwiązaniem jest silnik prestashop. Jego główną zaletą jest to, że wygląda bardzo przejrzyście i efektownie. Korzystając z tego silnika nasz sklep internetowy będzie się świetnie prezentował, a możliwości jego edycji sprawiają, że można sprawnie dodawać jego kolejne funkcjonalności. Warto też kierować się popularnością prestashopu. Dzięki temu, że stosowany jest w większości polskich, mniejszych i średnich, sklepów otrzymuje on stałe wsparcie. Jest to najbardziej sprawdzony silnik i warto to wykorzystać w swojej firmie. Oznacza to bowiem, że większość problemów, które mogliśmy napotkać zostało już wyeliminowanych przez innych.

Jeżeli praca na prestashopie przyniesie efekty, będzie można pomyśleć o czymś bardziej zaawansowanym. Najlepiej jednak poczekać na taką zmianę do momentu gdy nasz sklep zacznie na siebie zarabiać. Wtedy można przenieść naszą bazę danych i biznes na Sylius. Jest to silnik działający na frameworku Symfony. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję wysokiej stabilności i praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji wyglądu, opcji i właściwości. Silnik ten wymaga więcej pracy programistycznej, jednak efekty będą o wiele bardziej efektowne.

Podkreślmy również, że sklep internetowy to nie tylko działający silnik i optymalizacja. Zaczynając go prowadzić pamiętajmy o dbaniu o social media i posiadaniu dużej ilości własnych treści. Dajmy użytkownikom możliwość wyrażania swojej opinii i obsługujmy ich jak najlepiej. Nawet świetnie wyglądający sklep niewiele zdziała bez dobrej oferty i obsługi. Dlatego start takiego przedsięwzięcia należy zaplanować z każdej możliwej strony. Dbanie o to, by dobrze się prezentował w internecie będzie wtedy wielkim atutem. Profesjonalny wygląd witryny zawsze będzie w cenie.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Kategorie

Profesjonalne Pozycjonowanie – Agencja reklamowa to jednak nie tylko działania stricte reklamowe polegające na tworzeniu bilbordów czy stron internetowych. Pozycjonowanie Poznań także wchodzi w zakres działań reklamowych, mających na celu zwiększenie widoczności strony internetowej i umieszczanych na niej wpisów.

Kontakt

62-050 Mosina
ul. Sowińskiego 29
Os. Armii Krajowej 98, Poznań

NIP: 777-295-94-85
REGON: 302527430

tel: (+48) 512 215 804
email: [email protected]

Zadzwoń

Facebook