Jak działa skuteczny e-marketing i promocja strony internetowej – Porady

Podstawa skutecznego rozwijania swojego biznesu w sieci bywa często sprowadzana do hasła „zawartość jest królem” (content is king) – i jest w nim wiele racji, pamiętajmy jednak, że koło króla musi stać silna królowa, w tym przypadku chodzi o skuteczną dystrybucję tworzonej przez nas treści. Innymi słowy – podstawą sukcesu w internecie jest dobrze prowadzony e-marketing.

Kwestią podstawową jest zatem optymalizacja pod Google. Do spraw oczywistych takich jak zawieranie słów kluczowych, śródtytułów i wyróżnianie najważniejszych haseł należy dodać odpowiednie tagi i opis meta widoczny w oknie wyszukiwarki. Tego typu działanie, powinno być uzupełniane dbaniem o odpowiednie tytuły i nagłówki, oraz przede wszystkim o regularne dodawanie nowych treści i odsyłanie w nich do starszych artykułów/opisów/aktualności na stronie. Wpisy powinny również lądować na mediach społecznościowych w porach, w których potencjalni użytkownicy najczęściej na nie zaglądają.

Skuteczny e-marketing nie może istnieć bez prowadzenia profilu nie tylko na Facebooku – nie powinniśmy zaniedbywać także Instagrama, Twittera i Google+ (bardzo dobrze wpływa na nasze wyniki wyszukiwania). Nawet niszowe w Polsce kanały, takie jak Pinterest mogą wpłynąć na pozycjonowanie w Internecie, dlatego konto firmowe z odnośnikiem do strony głównej powinno w miarę możliwości istnieć na każdym większym portalu społecznościowym. Pamiętajmy jednak, że zwiększa to ilość pracy konieczną do choćby minimalnego zróżnicowania na nich treści oraz pilnowania interakcji z użytkownikami. Zaniedbywanie jej i nieodpowiadanie na pytania od potencjalnych klientów w social media potrafią zrobić sporą szkodę naszej marce.

Współpracuj

Na promocję strony wymiernie wpływa nawiązanie współpracy z inną marką – czy to w formie wspólnego konkursu, czy też poprzez gościnne ukazanie się na stronie o zbliżonej tematyce (np. w formie artykułu sponsorowanego). Dzięki temu docieramy do nowych osób i rośnie nasza rozpoznawalność, w naturalny sposób trafiając do osób zainteresowanych tą samą tematyką.

Często zamiast promowania się na własną rękę warto zainwestować w to, by pojawić się na innej stronie o dużo większym zasięgu. Nawet jeżeli będzie to tylko chwilowy skok statystyk, to zgranie tego z odpowiednią promocją, ofertą czy wydarzeniem pozwoli uzyskać nowych użytkowników – a wraz z nimi wzrośnie widoczność naszej strony.

Nie wolno też zapominać o naturalności. Treść na stronie musi być użyteczna i pisana dla odbiorcy, nie dla algorytmów Google’a (te wciąż się zmieniają). Jeżeli nasza oferta jest spójna i wartościowa i konsekwentnie o nią dbamy to wyniki muszą się pojawić. To samo tyczy się dystrybucji zawartości – samo wklejanie linków na firmowego Facebooka niewiele da jeżeli okazjonalnie nie udostępnimy jakiegoś zdjęcia, a nawet piosenki czy zwykłego komentarza dotyczącego czegoś związanego z naszym profilem. Dla użytkowników ważna jest organiczność i poczucie, że po drugiej stronie komputera też siedzą ludzie, a nie boty zaprogramowane tylko na „wypluwanie” linków. Budowanie widocznej ludzkiej strony swojej firmy jest dla jej wiarygodności równie ważne co zaplecze zbudowane z odnośników, słów kluczowych i optymalizacji kodu strony. Dopiero kiedy wszystkie te elementy współgrają jesteśmy na dobrej drodze do szybkiego docierania do kolejnych użytkowników.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Facebook