Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Frazy, które wpływają na skuteczność pozycjonowania

Kluczowe Frazy W Pozycjonowaniu zdjęcie nr 13

Słyszałeś o frazach z potencjałem? Są to słowa kluczowe pozycjonujące witrynę na pozycjach od 11 do 20 w wyszukiwarce. Poprzez odpowiednie działania optymalizacyjne, masz szansę zwiększyć ich widoczność, a jednocześnie wypracować lepsze wyniki dla swojej strony internetowej.

Najpierw analiza, później wdrażanie konkretnych rozwiązań

Działania związane z pozycjonowaniem, trzeba poprzedzić szczegółowymi analizami, szczególnie, jeżeli chodzi o wykorzystanie słów kluczowych. Trzeba sprawdzić, czy tzw. frazy z potencjałem można zoptymalizować w korzystny dla witryny sposób. Czasem opłacalne jest także podjęcie ryzyka, w działaniach pozycjonerskich jest to zabieg wymagany dla osiągnięcia najlepszych efektów.

W celu wyselekcjonowania fraz z potencjałem wartych uwagi, możesz zastosować szereg bezpłatnych narzędzi dostępnych w sieci. Pozwalają na wyświetlenie wszystkich słów kluczowych, które możesz brać pod uwagę w działaniach pozycjonerskich, dla osiągnięcia korzystnych rezultatów.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na frazy z potencjałem?

Frazy z potencjałem, czyli znajdujące się na drugiej stronie wyników wyszukiwania Google, co prawda nie trafiają do bardzo dużej grupy użytkowników, ale poprzez sensowne ich wykorzystanie, mogą przynieść wiele realnych korzyści.

Dobrą wiadomością powinno być dla ciebie, że twoja strona internetowa będzie pozycjonowana na frazy, które już zajmują miejsce w wyszukiwarce od 11 do 20. To już bardzo niedaleka droga do wskoczenia do TOP10. Wystarczy zadbać o profesjonalny content marketing, wdrożyć przemyślane, zgodne z zasadami Google rozwiązania, a osiągnięcie wyższej pozycji będzie w granicach twoich możliwości.

Frazy z potencjałem, na które warto stawiać? Przede wszystkim dopasowane do branży, w której działasz

Selekcja jest bardzo ważne przy wybieraniu fraz z potencjałem. Nie wszystkie opłaca się optymalizować. Jest jednak sposób na to, aby wybrać konkretne słowa kluczowe, gwarantujące osiągnięcie bardzo dobrych rezultatów.

Stawiaj przede wszystkim na słowa kluczowe dopasowane do branży, w której działasz.

Liczba wyświetleń decyduje o tym, czy strona internetowa jest popularna, czy nie. Warto sprawdzić, na jakie frazy z potencjałem są pozycjonowane strony internetowe działające w twojej branży, jednocześnie mające dużą ilość wyświetleń.

Stawiając właśnie na nie, dużo łatwiej osiągniesz cel, jakim jest bardzo dobra widoczność strony wśród potencjalnych klientów.

Szybkość podstron ma wpływ na pozycję fraz z potencjałem

Im szybciej działają podstrony, tym użytkownicy chętniej zapoznają się ze znajdującymi się tam treściami. To naturalne. Żyjemy w czasach, gdzie każdy chce osiągnąć wszystko teraz, zaraz. Dostęp do informacji musi być bezproblemowy, w innym przypadku internauta pójdzie gdzie indziej.

Aby zwiększyć szybkość podstron, czasem wystarczy jedynie zmniejszyć rozmiar grafiki. To wpłynie bardzo pozytywnie na wyświetlanie fraz z potencjałem w wyszukiwarce Google. Dobrym zabiegiem jest także ich umieszczenie w opisach alternatywnych do strony.

Wdrażając te zasady, możesz rozwinąć swój biznes i zwiększyć ruch na stronie.

 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację