Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

WooCommerce – co to jest i jakie ma możliwości?

Woocommerce - Co To Jest I Jakie Ma Możliwości? zdjęcie nr 13

WooCommerce jest darmową wtyczką do WordPressa, dzięki której można zyskać dodatkowe funkcjonalności e-commerce dla witryny.

Tworzenie sklepu internetowego w parę chwil? Tak, to możliwe. Wtyczka dla WordPressa daje właśnie takie możliwości. Kilka kliknięć wystarczy, by uzyskać setki funkcji wzbogacających sklep online. Chcesz wiedzieć, co to jest WooCommerce oraz jakie możliwości posiada? Sprawdź!

Co to jest WooCommerce i jak działa?

WooCommerce to wtyczka, która po raz pierwszy pojawiła się w motywach WooThemes w 2011 roku. W 2015 roku została przejęta przez Automattic, firmę będącą właścicielem WordPressa. Dziś jest zdecydowanie najpopularniejszą platformą e-commerce obsługującą niemal każdy sklep internetowy na świecie. Narzędzie jest proste w obsłudze i łatwo integruje się z istniejącą witryną WordPress. Szybko można zmienić ją w pełni funkcjonalną platformę e-commerce.

Wtyczka stała się tak naprawdę podstawowym narzędziem w rękach każdego użytkownika otwierającego sklep online. Jest prosta w integracji, instalacji oraz konfiguracji. Już w podstawowej formie zapewnia dostęp do wielu przydatnych funkcji umożliwiających serwowanie niesamowitych wrażeń użytkownikom robiącym zakupy online. Do wyboru jest szereg rozszerzeń.

Jak zainstalować WooCommerce na WordPressie?

WooCommerce został zaprojektowany z myślą o jak najprostszym użytkowaniu. Intuicyjna instalacja oraz kreator konfiguracji sprawiają, że użytkownik tak naprawdę nie napotyka na żadne problemy na swojej drodze. Sklep może sprzedawać produkty już w kilka chwil po rozpoczęciu całego procesu. Wystarczy jedynie wykonać niżej wymienione kroki.

  1. Instalacja – przebiega tak samo, jak w przypadku innych wtyczek. Należy wyszukać ją na pulpicie WordPress, a następnie kliknąć ZAINSTALUJ. Aktywacja odbywa się w kilka chwil.
  2. Konfiguracja – kreator instalacji przeprowadzi Cię przez cały proces dopasowywania wtyczki do potrzeb. Wykonując kilka podstawowych kroków, uzyskasz sklep o podstawowych funkcjonalnościach. Dalszy rozwój już zależy od potrzeb i nadziei, jakie masz wobec internetowej platformy sprzedażowej. Do dyspozycji jest wiele rozszerzeń.
  3. Integracja z WordPress – oba moduły są ze sobą kompatybilne, dlatego nie ma żadnych problemów ze współdziałaniem. Możesz korzystać z motywów oferowanych przez WordPress. Udostępniane są one w wersji darmowej oraz płatnej.

Sklep na WooCommerce

Decydując się na zbudowanie sklepu internetowego w oparciu o wtyczkę WooCommerce, dostajesz ogrom możliwości do wykorzystania. Koszyk funkcji jest niesamowicie bogaty. Możesz dzięki temu przekonać osoby odwiedzające platformę, że oferowane przez Ciebie produkty są najlepsze. Konfiguracja, jaką zapewnia wtyczka umożliwia zastosowanie wielu metod płatności, wysyłki, geolokalizacji oraz szereg innych funkcji. Pokrótce omówimy je poniżej.

Bramki płatności

Jest możliwość akceptowania płatności elektronicznych, płatności przy odbiorze, przelewów bankowych czy PayPal. Każda platforma płatnicza o globalnym zasięgu korzysta obecnie z omawianej wtyczki.

Geolokalizacja i automatyczne podatki

We wtyczce możesz włączyć geolokalizację oraz automatyzację podatków. Twój sklep zawsze będzie podawał prawidłowe ceny, zgodne z tym, z jakiego miejsca Klient dokonuje zakupu.

Konfiguracja procesu realizacji transakcji

Cały proces jest konfigurowany od początku do końca. Możesz wybrać sprzedaż w określonych krajach, ustawić adresy URL realizacji transakcji, jak i zadbać o bezpieczne płatności.

Domyślna waluta

Możesz wybrać walutę, w jakiej Klient będzie mógł zapłacić za oferowane przez Ciebie produkty. W zależności, czy prowadzisz sprzedaż międzynarodową czy wyłącznie krajową, możesz ustawić opcję płatności tylko w złotówkach lub również w euro czy dolarach.

Wtyczka dla WordPressa daje pełną kontrolę nad produktami

Liczba produktów zarządzanych przez WooCommerce nie ma ograniczeń. Możesz sprzedawać jeden towar, setki lub tysiące. Zarządzanie odbywa się kompleksowo i daje pełną kontrolę nad zasobami. Do swojego sklepu internetowego możesz więc dodać tyle produktów, ile chcesz. Ograniczeniem jest jedynie wybrane przez Ciebie rozwiązanie hostingowe zapewniające ilość GB do dyspozycji na serwerze. Im więcej produktów posiadasz, tym warto zainwestować w większy serwer.

Ustawienia możesz dopasować do rodzaju produktu, jaki sprzedajesz. Funkcji dodatkowych jest naprawdę dużo, dlatego atrakcyjnie możesz zaprezentować e-book, biżuterię, artykuły spożywcze i wiele innych. Twoi klienci mogą zdecydować, jaki rozmiar, kolor, smak czy pojemność produktu kupią, jeżeli dostępny jest w kilku wariantach do wyboru.

Z WooCommerce łatwe jest również zarządzanie zasobami. Prowadząc sklep internetowy, zyskujesz pełną kontrolę nad magazynem. Możesz śledzić poziom zapasów, przewidywać braki towarów i na bieżąco je uzupełniać. Zwykle o niskim poziomie produktów w magazynie otrzymasz powiadomienie e-mail. Wszystko to usprawnia i upraszcza zarządzanie biznesem internetowym.

Wysyłka z WooCommerce

Dostarczanie produktów do Klientów może odbywać się na kilka sposobów. Wbudowana opcja oferująca zryczałtowane stawki wysyłek krajowych oraz międzynarodowych gwarantuje ustalenie aktualnych cen, bez ponoszenia strat. Do wyboru jest także opcja dostawy lokalnej oraz odbiór osobisty.

Ciekawą opcją jest kalkulator wysyłki, który automatycznie wylicza koszty dostawy na podstawie podanego przez Klienta adresu.

WooCommerce – podsumowanie

Rozszerzenia dostępne na WooCommerce gwarantują sprawne zarządzanie sklepem internetowym bez żadnych ograniczeń. Możesz w każdej chwili rozbudować swój biznes, wykorzystać nowe funkcje, jeszcze uprzyjemniające zakupy klientom. Setki gotowych dodatków możesz dodać w każdej chwili.

Wtyczka udostępnia funkcje darmowe, jak i płatne. Samodzielnie decydujesz, czy potrzebujesz zaawansowanych dodatków, czy ich wersja podstawowa jest w zupełności wystarczająca na aktualnym etapie działalności. Wybierz dodatki i rozpocznij przygodę z biznesem internetowym sprzyjającym rozwojowi Twojej firmy. 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację