Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Gdzie znaleźć dane dostępowe do serwera FTP

Gdzie Znaleźć Dane Dostępowe Do Serwera Ftp zdjęcie nr 13

Szukając danych dostępowych do swojego hostingu należy udać się do panelu firmy, z której serwera korzystamy. Stawiając na nim stronę internetową ustawiamy, bądź generujemy, hasła dzięki którym możemy konfigurować naszą witrynę.

Szybki i łatwy dostęp do FTP

Podczas naszej pracy, polegającej na zmianie wyglądu i kodu strony prosimy klientów o podanie danych dostępowych do serwera FTP (File Transfer Protocol). Często pojawia się wtedy problem z ich znalezieniem, zrozumiały wśród osób nie zajmujących się budową i optymalizacją stron.

Na szczęście nie jest to trudne. Do połączenia się z serwerem wystarczy adres serwera FTP (host), podanie nazwy użytkownika i hasła. Dane te otrzymujemy po wykupieniu serwera w dowolnej firmie hostingowej. Po ich wpisaniu możemy dostać się do panelu administracyjnego i dowolnie konfigurować witrynę. Powinna się tam znajdować także zakładka „FTP” z której spisujemy potrzebne dane. Jeżeli nadal nastraja to trudności, wszystkie potrzebne do zalogowania się i konfiguracji elementy będą w stosownej wiadomości email. Jest ona otrzymywana automatycznie od firmy hostingowej po wykupieniu u nich miejsca na serwerze.

Procedura to jest taka sama u wszystkich największych dostarczycieli przestrzeni serwerowej. Decydując się na hosting na nazwa.pl, az.pl, home.pl, zenbox.pl czy innych będziemy obsłużeni w taki sam sposób. W razie problemów warto jednak skontaktować się z ich działem pomocy. W ten sposób przekażemy swoje dane firmie, która przebuduje nam stronę i ją zoptymalizuje. Bez takich kroków i ingerencji w kod niewiele zdziałamy. Sam dostęp co CMS-a (panelu zarządzania treścią, np. na WordPressie) to bowiem wciąż za mało, by wyraźnie wpłynąć na szybkość ładowania strony czy też jej widzialność w Google.

Serwery FTP można oczywiście wykupywać w dowolnym kraju, jednak dla klientów lokalnych – nastawionych na działanie w Polsce – zalecamy korzystanie z miejscowych firm. Ułatwia to przede wszystkim komunikację w trakcie występowania problemów technicznych. Od strony firmy pozycjonującej, projektującej i optymalizującej strony nie ma to jednak praktycznie żadnego znaczenia. Po otrzymaniu danych dostępowych wszystko zostaje bowiem ustawione pod konkretny region i rynek.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację