Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Sklep na Instagramie – jak działa i jak go założyć?

Sklep Na Instagramie - Jak Działa I Jak Go Założyć? zdjęcie nr 13

Obecnie social media są jednym z najpotężniejszych kanałów sprzedaży w branży e-commerce. Coraz więcej marek wykorzystuje je, aby skutecznie dotrzeć do wybranej grupy docelowej. Przykładem aplikacji, na której można sprzedawać wiele produktów, jest Instagram. Stanowi efektywne narzędzie dla przedsiębiorców.

Jak założyć sklep na Instagramie?

Założenie sklepu na Instagramie jest całkowicie darmowe. Trzeba jednak spełnić kilka wymogów, aby uruchomić platformę sprzedażową.

Głównym warunkiem jest lokalizacja. Funkcja realizacji zakupów nie jest dostępna w każdym kraju. W Polsce można z niej korzystać.

Przeczytaj również

W celu założenia sklepu na Instagramie należy posiadać konto firmowe (konto prywatne szybko można zmienić), a także oferować sprzedaż fizycznych produktów. Cały proces zajmuje mało czasu i jest stosunkowo prosty.

Instagram należy połączyć z Facebookiem. Można to zrobić poprzez ustawienia na IG w CENTRUM KONT. Kolejnym krokiem jest utworzenie katalogu produktów, ale o tym w dalszej części.

Jak działa Instagram? Sklep krok po kroku

Zastanawiasz się, jak zrobić sklep na Instagramie? Cały proces jest bardzo prosty i odbywa się w intuicyjny sposób. Należy postępować według poniższej instrukcji.

 1. Zaloguj się na konto lub załóż nowe, koniecznie musi to być konto firmowe.
 2. Przejdź do „Ustawienia konta”, znajdujące się po lewej stronie.
 3. Wybierz zakładkę „Firma”, a następnie skorzystaj z opcji „Zarejestruj się w usłudze Zakupy”.
 4. Kliknij „Kontynuuj” i wybierz katalog produktów, z którym chcemy się połączyć.
 5. Potwierdź podjęte działania poprzez kliknięcie przycisku „Gotowe”.

Musisz teraz poczekać na weryfikację konta. Instagram sprawdza, czy wszystkie warunki zostały spełnione, aby można było prowadzić legalną sprzedaż. Zwykle zajmuje to kilka dni. Gdy profil zostanie zaakceptowany, można będzie w pełni korzystać z funkcji „Zakupy”.

Sprzedaż na Instagramie odbywa się w podobny sposób jak na Facebooku. Nie ma możliwości kupienia produktu bezpośrednio przez tę platformę, a jedynie Klient może obejrzeć daną rzecz, zapoznać się z jej możliwościami, a następnie zostaje przekierowany na oficjalną stronę marki. Istnieje możliwość dokonania zakupu w wiadomości prywatnej skierowanej do sprzedającego.

Dostępne na Instagramie opcje pozwalają na prezentację cech oraz cen produktów. Co więcej, oferowana jest opcja „Lista życzeń”, dzięki której użytkownicy mogą zapisać na swoim prywatnym koncie produkty, które wzbudziły ich zainteresowanie. Mogą także skontaktować się ze sprzedawcą, w celu zapytania o szczegóły.

Istotne jest, aby przed rozpoczęciem sprzedaży na platformie społecznościowej upewnić się, czy oferowane produkty są przez nią uznawane za legalne i dopuszczalne. Instagram, podobnie jak Facebook ma bardzo rygorystyczne warunkami umowy handlowej i zasady handlowe.

Dlaczego warto założyć sklep na Instagramie?

Klienci uwielbiają wyszukiwać produkty do kupienia w zaciszu domu, na smartfonach. Często natrafiają na nie, przeglądając portale społecznościowe, które aktualnie posiadają wiele opcji dedykowanych sprzedawcom, co pozwala na skuteczne dotarcie do potencjalnych klientów.

Aktualnie sklep Instagram cieszy się bardzo dużą popularnością. Aż 90% użytkowników śledzi profile marek, od których decydują się kupić produkty. Ponadto 80% z nich przyznaje, że prezentowane na Instagramie treści są dla nich pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie. Nic dziwnego, że wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy i jak otworzyć sklep na Instagramie.

Promowanie swojego biznesu na platformie społecznościowej przynosi mnóstwo zalet:

 • skuteczne dotarcie do ogromnej grupy docelowej,
 • atrakcyjne zaprezentowanie produktów,
 • zwiększenie zaufania wśród konsumentów,
 • dodatkowy kanał do sprzedaży produktów,
 • budowanie świadomej marki,
 • zwiększenie sprzedaży, a co za tym idzie zysków.

Jak sprzedawać na Instagramie? Konieczna integracja ze sklepem online

Sprzedaż na Instagramie odbywa się poprzez wiadomości prywatne, ale nie jest to do końca komfortowe rozwiązanie. Wyjściem z sytuacji jest integracja sklepu online z prezentowanymi na platformie społecznościowej produktami. Klient zostanie szybko przekierowany do interesującego go produktu, a Ty jako przedsiębiorca zyskujesz dostęp do statystyk postów i wyników sprzedaży. W łatwy sposób można konfigurować ceny, wprowadzać zmiany w katalogu, a także wiele innych udoskonaleń.

Jak dodać sklep na Instagram? Podsumowanie

Posiadanie sklepu na Instagramie wiąże się z wieloma korzyściami. Cały proces uruchamiania sprzedaży jest prosty, a ścieżka zakupu wiąże się z pozytywnym odbiorem klientów. Każdy przedsiębiorca, który chce dotrzeć do szerokiej grupy docelowej i atrakcyjnie zaprezentować swoje produkty powinien zdecydować się na ten krok.

Instagram ma ogromny potencjał sprzedażowy. Można skorzystać z wielu opcji optymalizacyjnych, a także e-marketingu. Zauważyć można wymierne korzyści, przede wszystkim we wzroście zainteresowania ofertą, jak i lepszymi osiągnięciami finansowymi.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację