Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Strona internetowa – czym charakteryzują się nowoczesne strony

Czym Charakteryzują Się Nowoczesne Strony Internetowe? zdjęcie nr 13

Każdy kto chce czerpać profity z działalności w sieci powinien inwestować w nowoczesną prezentację swojej witryny. Strona internetowa, która jest na czasie, trzymająca się trendów, od razu budzi większe zaufanie. Właśnie dlatego w biznesie zawsze należy trzymać rękę na pulsie w kwestii nowinek technologicznych.

Nowoczesna strona internetowa

Obecne trendy dążą ku upraszczaniu przekazu. Strona internetowa powinna wysyłać do odbiorcy proste i przejrzyste komunikaty. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest obecnie witryna typu OnePageUp. Są to witryny wyglądem przypominające strony czasopism, wypełniające często cały ekran. Ich główną zaletą jest nie tylko czytelność, ale i łatwość pozycjonowania. Polegają one przede wszystkim na graficznej prezentacji naszej oferty. Duże zdjęcia, pojedyncze hasła, podstawowe informacje na pierwszym planie – tym powinny się wyróżniać takie strony.

Tego typu strona internetowa może być również rozwijana w łatwiejszy sposób. Kolejne jej elementy można wkomponować o wiele płynniej, niż w przypadku „starego” klasycznego designu www. Dużą zaletą nowoczesnych stron jest także ich waga i dostosowanie do wyświetlaczy urządzeń mobilnych. Unika się na nich animacji i innych „ciężkich” elementów, które mogłyby spowolnić czas ładowania. Szybkość działania jest bowiem kluczowa w obecnych czasach. Chcąc konkurować na rynku z innymi, musimy przedstawiać swoją ofertę lepiej i czytelniej od nich. Dlatego warto poświęcić kilka detali na rzecz tego, by łatwiej zakomunikować kilka podstawowych informacji o naszej firmie lub produkcie. Na pierwszym planie zawsze powinno być dosłownie kilka najważniejszych komunikatów. Reszta powinna zostać przypisana do odpowiednich podstron.

Nawet sklep internetowy, który z zasady powinien mieć wiele produktów i podstron można tak zaprojektować, by utrzymać minimalistyczny wygląd. Strona internetowa każdego typu powinna bowiem kierować się zasadą użyteczności i utrzymania na niej możliwej prostoty. Zaniedbując ten element witryna na pewno będzie trudniejsza do pozycjonowania i będzie mniej przekonująca dla odwiedzających ją osób. Dlatego przy projektowaniu strony tak ważna jest współpraca grafika i programisty, oraz otrzymanie spójnej wizji od klienta. Tylko wtedy można osiągnąć pożądany wynik, dzięki któremu nasza działalność rozwinie się w internecie.

 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację