Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Google Duplex – czym jest i co może wnieść do biznesu

Google Duplex – Czym Jest I Co Może Wnieść Do Biznesu zdjęcie nr 13

Twórcy nowych technologii skupiają się obecnie na opracowywaniu sztucznej inteligencji. Oczywiście jednym z liderów dążących do przełomu w tej dziedzinie jest Google. Pokaz ich Google Duplex udowadnia, że niedługo możemy wykręcić numer telefonu, a po drugiej stronie usłyszymy… bota.

Rewolucja Google Duplex

Asystent osobisty jakim jest sztuczna inteligencja Google Duplex potrafi wykonywać rozmowy, które umówią nas na dowolne spotkanie. Musimy tylko wydać polecenie co chcemy załatwić, gdzie i w jakim terminie. Oczywiście prezentacja, które odbyła się na konferencji Google I/O 2018 mogła być spreparowana, jednak daje nam wyobrażenie co do tego jak wyglądać może prowadzenie biznesu w przyszłości.

Jeżeli Google Duplex potrafi zadzwonić, by umówić kogoś na spotkanie to równie dobrze informację mógłby przyjąć inny bot. Wymiana wiadomości przez algorytmy może sprawić, że część spraw zostanie załatwiona w łatwiejszy sposób. Umówienie się do fryzjera, do restauracji, czy też zamówienie jakiegoś przedmiotu ze sklepu internetowego może robić za nas sztuczna inteligencja. Zaoszczędzimy w ten sposób czas i energię. Po wykonaniu każdego zadania Google Duplex informuje też człowieka o tym co udało mu się „załatwić”. Daje to kolejny plus: będziemy mogli łatwiej porządkować proste, codzienne czynności.

Taka technologia przede wszystkim pomoże rozwijać przedsięwzięcia oparte o rezerwacje, jednak to dopiero początek. Niesamowicie ludzko brzmiący asystent budzi obecnie ogromne zainteresowanie mediów i specjalistów od sztucznej inteligencji. Google Duplex nie tylko bowiem wyraża się językiem potocznym, ale i potrafi błyskawicznie rozpoznać mowę żywej osoby i na nią sensownie odpowiadać. Firma z Kalifornii od lat pracowała nad tym projektem i na pewno ma kilka innych pomysłów na wykorzystanie jego działania. Aplikacje potrafiące zrozumieć i wykonać skomplikowane komendy głosowe mogą stać się przyszłością wielu branż. Google ma w rękach narzędzie o ogromnym potencjale biznesowym, rozrywkowym i przede wszystkim niesamowicie użyteczne. Wystarczy tylko pomyśleć ile osób niepełnosprawnych będzie mogło z tego korzystać i jak blisko jesteśmy przełomu w dziedzinie automatycznych tłumaczy, którzy mogą towarzyszyć nam na wycieczkach zagranicznych.

Google Duplex jest imponujące, choć na jego finalną wersję pewnie jeszcze długo poczekamy. Warto jednak brać pod uwagę to, że sztuczna inteligencja niebawem będzie mogła prowadzić dużą część biznesów, a zwykły klient nawet tego nie zauważy.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację