Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Jak wybrać najlepszy hosting dla aplikacji internetowej?

Wybór Hostingu Dla Aplikacji zdjęcie nr 13

Posiadanie własnej aplikacji internetowej jest już bardzo dużym krokiem w działalności w sieci. Jedną z kwestii, o której musisz pomyśleć już na samym początku jest wybór hostingu. Na jaki warto się zdecydować? Który jest najlepszy? Sprawdź!

Hosting aplikacji – rodzaje

Hosting współdzielony

Jest to najpopularniejszy rodzaj hostingu. Masz możliwość wykupienia części miejsca na serwerach zewnętrznych firmy. Obsługa jest prosta, a zakup relatywnie tani. Aby z niego skorzystać wystarczy oprogramowanie, dzięki któremu można dostarczyć pliki na serwer.

Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant, warto prześledzić cały opis. Zyskasz wiedzę na temat udogodnień.

Hosting dedykowany

Jest to rozwiązanie polecane dla aplikacji najbardziej rozbudowanych, które chcą obsługiwać dużą ilość użytkowników. Serwer zewnętrznych firm ma pewne ograniczenia, które mogą się tu nie sprawdzić. Szczególnie chodzi tu o dostępną ilość miejsca na dysku, a także prędkość przesyłu.

Decydując się na dedykowany hosting aplikacji, nie masz żadnych ograniczeń co do treści. Jest w pełni dostosowany do Twoich działań.

VPS

Prywatny Wirtualny Serwer stanowi pośrednie rozwiązanie między hostingiem współdzielonym a dedykowanym. Serwer ulega podziałowi i wykorzystywanych jest na nim wiele wirtualnych maszyn. Każda z nich jest wyposażona w system operacyjny, w pełni dyspozycyjny dla klienta. Można wykonywać dowolne działania, jak w hostingu dedykowanym.

Aby korzystać z VPS, trzeba mieć wiedzę na temat administrowania systemami. Rozwiązanie jest znacznie tańsze niż hosting dedykowany, a zyskujesz przy tym duże bezpieczeństwo danych klientów.

IaaS

Umożliwia rozliczanie się z wykorzystanej powierzchni dysku. Płacisz dokładnie za tyle, ile aplikacja potrzebuje do prawidłowego działania. Ustalając próg budżetowy, zostaniesz poinformowany o potencjalnie wyższych kosztach w kolejnym miesiącu.

Hosting aplikacji webowej – wybrane możliwości

GitHub Pages

Umożliwia hostowanie wyłącznie statycznych plików, dlatego jest dostosowany do aplikacji napisanych w React. Serwisowanie plików dotyczy tylko katalogów głównych lub bezpośrednio z folderu. Trzeba podjąć dodatkowe działania w celu zapewnienia najlepszego hostingu dla aplikacji. Aby to zrobić, warto uruchomić lokalne komendy lub zainstalować paczkę gh-pages, w której wprowadzimy małe zmiany. Pozwoli to na przeniesienie wszystkich danych do serwera GitHuba. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ wszystkie aktualizacje będą automatycznie widoczne dla użytkowników.

Netflify

Hosting aplikacji przystosowany do wersji Next.js. Pliki źródłowe mogą być pozyskiwane bezpośrednio z GitHub, GitLab, oraz Bitbucket, a także dostarczane poprzez załadowanie statycznych plików. Nie ma tu konieczności samodzielnego budowania aplikacji, proces odbywa się automatycznie.

W związku z tym, że Netlify jest bardziej zaawansowanym hostingiem, można zarządzać wieloma aspektami aplikacji m.in. automatycznie zbierać dane z formularza, autoryzować użytkowników i wiele innych.

Vercel

Umożliwia hosting aplikacji webowych React, jak i Next.js. Widzimy cały tworzony projekt, ale wiele procesów przebiega automatycznie, bez możliwości wpływania na nie przez właściciela. Zmiany można dokonać dopiero po pierwszym deployu.

Szczególnie przydatną funkcją jest Clone Template. Jest to opcja umożliwiająca stworzenie szkieletu aplikacji. Nowo tworzony projekt jest automatycznie łączony z repozytorium. Wszystko sprowadza się do jednego kliknięcia.

Hosting jest bardzo intuicyjny, dostarcza wiele interaktywnych narzędzi, dzięki którym tworzenie wierszy poleceń przebiega w bardzo prosty sposób.

Na jaki hosting aplikacji webowych warto się zdecydować?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, musisz wiedzieć, że hosting aplikacji należy dobierać do aktualnych oraz przyszłych potrzeb biznesowych. Zwróć uwagę na jakość obsługi administracyjnej, jak i udogodnienia dodatkowe, które otrzymujesz w ramach usługi.

Analizując potrzeby biznesowe swojej firmy stworzysz założenie, dzięki któremu wybierzesz najlepszy dla siebie hosting. Musisz również wiedzieć, jakiej przestrzeni na gromadzenie danych potrzebujesz, czy zwiększą się one w najbliższych miesiącach. W zarządzaniu serwerem niezbędne jest profesjonalne wsparcie, pełne określenie własnych potrzeb, a także dostęp do niezbędnych udogodnień.

Hosting aplikacji w dobrej cenie – czy to jest możliwe?

Znalezienie taniego hostingu oczywiście jest możliwe, ale cena nie powinna być kryterium decydującym o ostatecznym wyborze. Warto sprawdzić ranking najpopularniejszych hostingów, określić swój budżet, jak i ewentualne potrzeby. Wielu dostawców oferuje atrakcyjne pakiety dla nowych klientów. W pierwszych miesiącach zwykle płacisz mniej, w kolejnych ceny normują się do obowiązującego poziomu.

Dobrze dobrany hosting aplikacji webowych powinien realizować założenia biznesowe Twojej firmy, wspomagać poprawne działanie narzędzia internetowego i nie sprawiać żadnych problemów. Rozwiązanie można dzięki temu uznać za wystarczające.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację