Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Stworzyliśmy bezpieczną platformę crowdfundingową. Poznaj możliwości dotuje.pl

Stworzyliśmy Bezpieczną Platformę Crowdfundingową. Poznaj Możliwości Dotuje.pl zdjęcie nr 13

Crowdfunding to niesamowity wynalazek, dzięki któremu można realizować wiele wspaniałych pomysłów, jak i ratować życie ludzi. Platformy crowdfundingowe umożliwiają zbiórki internetowe na konkretne cele. Grupa Improve jest twórcą jednej z nich: dotuje.pl.

Wdrożyliśmy serwis dotuje.pl łączący aplikację z dostawcą płatności internetowych. Platforma umożliwia organizację zbiórek internetowych, które są popularną formą przekazywania środków na konkretne cele. Od podstaw zbudowaliśmy serwis i wdrożyliśmy bezpieczne mechanizmy zintegrowane z zewnętrznym dostawcą płatności internetowych, dzięki którym darczyńcy mogą bez obaw wspierać konkretne dotacje i obserwować, jak życie innych ludzi zmienia się na lepsze.

Czym jest crowdfunding?

Nazwa „crowdfunding” pochodzi od zbitki angielskich słów „crowd” – tłum oraz „funding” – finansowanie. Zjawisko polega na tym, że pomysłodawca udostępnia w internecie projekt i prosi o wsparcie finansowe na jego realizację. Każdy ma możliwość stworzenia zbiórki i zbierania pieniędzy na dowolny cel np. pomoc schronisku dla zwierząt, stworzenie innowacyjnego projektu wspierającego rozwoju mikroprzesiębiorców, zbiórka na leczenie osoby chorej na raka.

Crowdfunding stał się popularny już w latach 90. XX wieku, kiedy zespół Marillon dostał wsparcie finansowe na swoja trasę koncertową od fanów. W 2000 roku powstał serwis ArtistShare.net, dzięki któremu artyści mogli zbierać pieniądze na realizacje swoich projektów muzycznych.

Jedną z najpopularniejszych obecnie platform crowdfundingowych jest Kikstarter założony w 2009 roku. Zasłynął dzięki promowaniu innowacyjnych projektów z zakresu rozrywki elektronicznej. O sukcesie platformy świadczą liczby: na ponad 111 tysięcy projektów 11 mln użytkowników przeznaczyło aż 2,5 mld dolarów!

Crowdfunding w Polsce

W Polsce działa kilka platform crowdfundingowych. Są to m.in. Wspieram.to oraz Polak.Potrafi.pl. Strony oferują szeroką gamę kategorii, w których zgromadzone są liczne projekty. Do zaszczytnego grona platform crowfundingowych niedawno dołączył serwis dotuje.pl, który umożliwia bezpieczną i uczciwą zbiórkę pieniędzy na konkretny cel. W związku z tym, że potrzeb jest wiele, dotacje możliwe są na:

  • zdrowie: m.in. operacje, leczenie, zakup leku,
  • realizację projektów: m.in. wydanie książki, realizacja projektu filmowego, atrakcje dla dzieci dotkniętych ciężkim losem,
  • potrzeby: m.in. odbudowa stajni, remont domu, spłata długu,
  • zwierzęta: m.in. zakup endoprotezy dla kota, leczenie konia, pieniądze dla schroniska,
  • urodę: m.in. operacja rekonstrukcyjna, operacja nosa, usunięcie guza.

Jeżeli chcesz wesprzeć jeden z powyższych celów i sprawdzić inne zbiórki na konkretne cele zachęcamy do regularnego śledzenia platformy crowfundingowej dotuje.pl. Jedną wpłatą możesz odmienić los wielu ludzi.

Możesz również stać się jednym z twórców zbiórki i zrealizować marzenie m.in. o wydaniu książki. Jeżeli wiesz o osobach potrzebujesz, również możesz zacząć zbierać pieniądze, aby odmienić ich los. Wszystkie te możliwości daje serwis dotuje.pl.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację