Wróć

Stworzyliśmy bezpieczną platformę crowdfundingową. Poznaj możliwości dotuje.pl

Crowdfunding to niesamowity wynalazek, dzięki któremu można realizować wiele wspaniałych pomysłów, jak i ratować życie ludzi. Platformy crowdfundingowe umożliwiają zbiórki internetowe na konkretne cele. Grupa Improve jest twórcą jednej z nich: dotuje.pl.

Wdrożyliśmy serwis dotuje.pl łączący aplikację z dostawcą płatności internetowych. Platforma umożliwia organizację zbiórek internetowych, które są popularną formą przekazywania środków na konkretne cele. Od podstaw zbudowaliśmy serwis i wdrożyliśmy bezpieczne mechanizmy zintegrowane z zewnętrznym dostawcą płatności internetowych, dzięki którym darczyńcy mogą bez obaw wspierać konkretne dotacje i obserwować, jak życie innych ludzi zmienia się na lepsze.

Czym jest crowdfunding?

Nazwa „crowdfunding” pochodzi od zbitki angielskich słów „crowd” – tłum oraz „funding” – finansowanie. Zjawisko polega na tym, że pomysłodawca udostępnia w internecie projekt i prosi o wsparcie finansowe na jego realizację. Każdy ma możliwość stworzenia zbiórki i zbierania pieniędzy na dowolny cel np. pomoc schronisku dla zwierząt, stworzenie innowacyjnego projektu wspierającego rozwoju mikroprzesiębiorców, zbiórka na leczenie osoby chorej na raka.

Crowdfunding stał się popularny już w latach 90. XX wieku, kiedy zespół Marillon dostał wsparcie finansowe na swoja trasę koncertową od fanów. W 2000 roku powstał serwis ArtistShare.net, dzięki któremu artyści mogli zbierać pieniądze na realizacje swoich projektów muzycznych.

Jedną z najpopularniejszych obecnie platform crowdfundingowych jest Kikstarter założony w 2009 roku. Zasłynął dzięki promowaniu innowacyjnych projektów z zakresu rozrywki elektronicznej. O sukcesie platformy świadczą liczby: na ponad 111 tysięcy projektów 11 mln użytkowników przeznaczyło aż 2,5 mld dolarów!

Crowdfunding w Polsce

W Polsce działa kilka platform crowdfundingowych. Są to m.in. Wspieram.to oraz Polak.Potrafi.pl. Strony oferują szeroką gamę kategorii, w których zgromadzone są liczne projekty. Do zaszczytnego grona platform crowfundingowych niedawno dołączył serwis dotuje.pl, który umożliwia bezpieczną i uczciwą zbiórkę pieniędzy na konkretny cel. W związku z tym, że potrzeb jest wiele, dotacje możliwe są na:

  • zdrowie: m.in. operacje, leczenie, zakup leku,
  • realizację projektów: m.in. wydanie książki, realizacja projektu filmowego, atrakcje dla dzieci dotkniętych ciężkim losem,
  • potrzeby: m.in. odbudowa stajni, remont domu, spłata długu,
  • zwierzęta: m.in. zakup endoprotezy dla kota, leczenie konia, pieniądze dla schroniska,
  • urodę: m.in. operacja rekonstrukcyjna, operacja nosa, usunięcie guza.

Jeżeli chcesz wesprzeć jeden z powyższych celów i sprawdzić inne zbiórki na konkretne cele zachęcamy do regularnego śledzenia platformy crowfundingowej dotuje.pl. Jedną wpłatą możesz odmienić los wielu ludzi.

Możesz również stać się jednym z twórców zbiórki i zrealizować marzenie m.in. o wydaniu książki. Jeżeli wiesz o osobach potrzebujesz, również możesz zacząć zbierać pieniądze, aby odmienić ich los. Wszystkie te możliwości daje serwis dotuje.pl.