Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

HTTPS – czy warto uruchomić? Tak!

Zalety Protokołu Https zdjęcie nr 13

Kojarzysz symbol kłódki umieszczonej na początku domeny? Dla wielu jest on gwarancją bezpieczeństwa i posiadania przez witrynę certyfikatu SSL. Jeżeli Twoja strona wciąż go nie ma, czas wprowadzić poważne zmiany. Zrób to, aby przyciągnąć do swoich treści i produktów jeszcze więcej internautów. Poznaj powody, dlaczego warto.

Uruchomienie HTTPS wymaga wykupienia usługi od dostawcy hostingu, na którym strona została postawiona. Najczęściej możesz skorzystać z automatycznej instalacji przez support. Wielu dostawców proponuje certyfikat SSL zupełnie za darmo, aby zachęcić Klientów do skorzystania z oferty.

1.Strona jest zabezpieczona

Pamiętaj, że w zarządzaniu stroną najważniejsze jest bezpieczeństwo. Google bardzo ceni witryny, które o tym pamiętają. Strony szyfrujące dane są wiarygodne i internauci dużo chętniej na nie zaglądają. Ma to dla nich szczególnie duże znaczenie, gdy za pośrednictwem witryny mają zrobić zakupy. Wtedy konieczne jest podawanie danych wrażliwych. Wielu Klientów zdecyduje się na to wyłącznie wtedy, gdy strona szyfruje dane.

2. Pojawia się kłódka w adresie

Zielona kłódka w adresie witryny to potwierdzenie, że strona posiada certyfikat SSL, a dane użytkowników są na niej chronione w wyjątkowy sposób. Witryna może liczyć na zwiększone zaufanie internautów.

3. Komunikacja jest szyfrowana

Wykorzystanie na stronie protokołu HTTPS do przesyłu danych z formularza, uniemożliwia hakerom przejęcie przesyłanych informacji np. podczas ataku man in the middle. Podobne zabezpieczenia są stosowane w przypadku systemu płatności online.

Serwisy, w których użytkownik podaje wrażliwe dane, takie jak login, hasło, dane personalne, numery kont czy kart płatniczych obowiązkowo muszą posiadać certyfikat SSL.

4. Google promuje strony z SSL w pozycjonowaniu

Algorytm Google ustala ranking stron w wynikach wyszukiwania korzystając z prawie 200 czynników. Jednym z nich jest posiadanie przez stronę certyfikatu SSL. Jak możesz się domyślać, witryny korzystające z protokołu HTTPS mają większą szansę na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Wiele osób narzeka, że strony z certyfikatem SSL wczytujące się poprzez protokół HTTP ładują się wolnej, niż te bez protokołu. Mamy jednak dobre rozwiązanie. Możesz zdecydować się na HTTP/2. Uzyskasz dzięki temu dużo lepsze rezultaty.

Podsumowanie

Jeżeli właścicielowi strony zależy na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google, koniecznie powinien zdecydować się na zainstalowanie protokołu HTTPS. To rozwiązanie obowiązkowe także dla osób, które nie chcą stracić Klientów, w skutek przypadkowego wycieku danych. Sprzedaż za pośrednictwem witryny internetowej może odbywać się bezpiecznie tylko wtedy, gdy dane Klientów są szyfrowane.

Ostrzeżenie o braku szyfrowania danych może skutecznie zniechęcić niejedną osobę do finalizacji transakcji online. Jest to argument, który przekonuje wielu sprzedawców do zastosowania certyfikatu SSL na stronie. W końcu dla każdego Klienta najważniejsze jest bezpieczeństwo danych, jak i możliwość zrobienia zakupów, bez ryzyka utraty prywatność i środków zgromadzonych na koncie.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację