Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Jak zadbać o bezpieczeństwo strony internetowej?

Bezpieczeństwo Strony Www zdjęcie nr 13

Czy na Twoją stronę internetową ktoś może się włamać? Oczywiście, że tak. Nawet jeżeli prowadzisz mały biznes, możesz stać się obiektem ataku hakerów. Każdą domenę można wykorzystać, umieścić na niej linki kierujące do szemranych witryn, a przez to dotrzeć do niewinnych odbiorców i pozyskać dane kierujące do nich. Zakres wykorzystania stron jest ograniczony wyłącznie kreatywnością włamywaczy, dlatego musisz wiedzieć, jak najskuteczniej się przed nimi bronić.


Dobra oferta na reklamę w Poznaniu? E-marketing tylko z Improve

Wszystko dzieje się obecnie w internecie. Nie da się zbudować dobrej firmy bez reklam na portalach społecznościowych czy w różnych innych miejsca. Działania prowadzone przez Improve to dobra oferta – reklama Poznań generowana na portalach społecznościowych i w wyszukiwarce Google daje gwarancję, że możesz cieszyć się niesłabnącą popularnością w sieci, zdobywać nowych klientów i rozwijać swoją działalność bez większych ograniczeń.

Prowadzenie kampanii marketingowej w sieci wymaga dużego doświadczenie, a Improve je ma. Wybierając konkretne kanały komunikacji można budować zaufanie wśród klientów, tworzyć ofertę skrojoną na miarę ich potrzeb. Reklamy w internecie są w stanie bardzo skutecznie przyciągać klientów, spełniać ich oczekiwania i przede wszystkim angażować w skorzystanie z oferty. O to przecież w tym wszystkim chodzi.

Warto robić wszystko, co przybliży nas do osiągnięcia popularności w sieci. Dzięki działaniom prowadzonym przez Improve będzie to jak najbardziej możliwe.

Zobacz też: sklep internetowy

Kto jest najbardziej narażony na atak hackerski?

Każda strona internetowa może stać się obiektem ataku hakerów. Włamania zdarzają się zarówno na duże, dobrze prosperujące serwisu, ale także na mniejsze strony. Skala działań hakerów jest często bardzo duża, np. kradzież danych z serwerów Adobe w 2013 roku, czy utrata haseł i adresów mailowych użytkowników w 2016 roku z Linkedln. Nie oznacza to jednak, że jeżeli prowadzisz niewielkiego bloga nie musisz się bać. Nie tylko blog, ale i sklep internetowy działający na rynku lokalnym powinien zadbać we właściwy sposób o kwestie bezpieczeństwa.

Najczęściej ataki kierowane są na strony budowane poprzez popularne CMSy, czyli WordPress oraz Joomlę. Jest tak z powodu powszechności tych rozwiązań, bardzo dobrej ich znajomości oraz mniejszej ostrożności ich użytkowników w zakresie aktualizacji oprogramowania czy notyfikacji związanych z bezpieczeństwem.

W przypadku WordPress najczęściej atakowane są wtyczki, które umożliwiają dodawanie nowych funkcji do strony. Joomla często generuje problemy podczas konfiguracji systemu. Dlaczego, o tym piszemy? Ponieważ jest to bardzo duża furtka dla hakerów. Instalacja zewnętrznych rozszerzeń daje duże pole do wprowadzenia zmian na niekorzyść ich właścicieli.

Sposoby na skuteczne podwyższenie bezpieczeństwa strony internetowej

  1. Skomplikowane hasło – lekkomyślność w tworzeniu haseł do konta jest wabikiem dla hakerów. Otwiera im bardzo dużą furtkę do włamania na stronę. Hasło składające się z cyfr 1234 lub bezpośrednio powiązane z nazwą serwisu nie jest zbyt dobrym pomysłem. Dużym problemem jest także zapisywanie haseł na dyskach internetowych. Po włamaniu, haker będzie miał dostęp do wszystkich Twoich kont. Znacznie lepiej jest skorzystać z dedykowanych aplikacji, np. LastPass, 1Password, które skutecznie i bezpiecznie przechowują hasła. Niezawodnym sposobem utrudniającym włamanie na konto jest zastosowanie wielostopniowej weryfikacji. Nieautoryzowane próby logowania szybko zostaną dzięki temu wyłapane. Istotna jest także regularna zmiana haseł na wszystkich kontach internetowych.

 

  1. Regularne aktualizacje – odciąganie w nieskończoność aktualizacji serwisów jest dużym błędem, zwiększającym ryzyko niechcianych aktywności. Zadaniem aktualizacji jest likwidacja bugów i potencjalnych zagrożeń. Brak ich regularnego wykonywania może ułatwić dostęp do serwisu zewnętrznym użytkownikom.

 

  1. Bezpieczne korzystanie z wtyczek i rozszerzeń – zanim zdecydujesz się skorzystać z nowych udogodnień, które mają wpłynąć na polepszenie funkcjonalności Twojej strony, poczytaj na ich temat w internecie, sprawdź wiarygodność wtyczki i upewnij się, że nie pochodzi ona z nielegalnego źródła. Pamiętaj także o regularnej aktualizacji wtyczek. Pozwala to na usuwanie bugów i luk w zabezpieczeniach.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację