Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Aktualizacja strony internetowej – dlaczego trzeba o niej pamiętać?

Aktualizacja Strony Internetowej - Dlaczego Trzeba O Niej Pamiętać? zdjęcie nr 13

Posiadanie własnej strony internetowej wiąże się z szeregiem obowiązków. Jednym z nich jest regularna aktualizacja. Dlaczego jest tak ważna?

Na czym polega aktualizacja strony?

Aktualizacje stron internetowych obejmują wiele obszarów, o które trzeba się zatroszczyć. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na warstwę tekstową. Wszelkie opisy muszą być zgodne z rzeczywistością, tak samo jak podawane informacje dotyczące prowadzonej działalności. Klient nie może zostać wprowadzony w błąd, ponieważ zmniejszy to Twoją wiarygodność.

Kolejnym ważnym aspektem są kwestie techniczne. Nieaktualny CMS, czyli system zarządzania treścią na stronie, działa coraz wolniej, a to utrudnia stabilne działanie witryny.

Nieaktualizowane strony internetowe są łatwym celem dla hakerów. Aktualizacja strony ma więc znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa.

Ostatnim aspektem jest wygląd. Warto podążać za trendami, utrzymując jednocześnie własny, unikalny styl, do którego użytkownicy są już przyzwyczajeni. Częstych zmian w wyglądzie nie należy wprowadzać, ponieważ mogą one powodować dezorientację Klientów, utrudniać nawigację po stronie. Od czasu do czasu odświeżając aspekty wizualne, można jednak pokazać, że dbasz o wygląd strony internetowej.

Dlaczego aktualizowanie stron internetowych jest tak istotne?

Aktualizując stronę internetową, dbasz o kwestie bezpieczeństwa danych i chronisz się przed atakami hakerów. Jest to zdecydowanie najważniejszy powód, dlaczego należy przeprowadzać aktualizacje. Pomimo licznych ostrzeżeń, wielu właścicieli nie stosuje się do tego zalecenia. Niestety, jest to bardzo duży błąd.

Wzmacnianie zabezpieczeń

Codziennie narażając się na różne ataki, nie dbasz w żaden sposób o interes swoich Klientów. Utrata danych, przechwytywanie płatności, anulowanie zamówień to problemy, z którymi możesz zacząć się zmagać, jeżeli aktualizacja stron internetowych nie będzie dla Ciebie priorytetem.

Konsekwencje włamania na stronę internetową znacząco przewyższają czas, jaki musisz poświęcić na zadbanie o bezpieczeństwo. Musisz liczyć się:

  • ze spadkiem pozycji w wynikach wyszukiwania,
  • z rejestracją na spam liście,
  • ze spadkiem wiarygodności marki,
  • z całkowitą utratą strony internetowej.

Dostęp do nowych funkcjonalności

Co rusz w internecie pojawiają się nowe standardy. Twoja witryna musi być do nich dostosowana, a to jest możliwe, gdy przeprowadzana jest regularna aktualizacja stron. Dostęp do lepszych technologii daje możliwość realizowania pomysłów, które zaciekawią Klientów.

Decydując się na nowy interfejs użytkownika, możesz ułatwić internaucie wyszukiwanie informacji, szybsze składanie zamówień oraz przyjemniejsze zapoznawanie się z zamieszczonymi treściami.

Naprawa błędów

Aktualizacja strony internetowej pozwala na wyeliminowanie błędów uniemożliwiających poprawne korzystanie z witryny. Zanim aktualizacje zostaną wprowadzone, przechodzą liczne testy, w celu zaproponowania rozwiązań w 100% działających.

Często to użytkownicy zgłaszają nieprawidłowości w działaniu pierwotnej wersji, a to daje bodziec do działania dla twórców. System zarządzający stroną internetową staje się przez to lepszy.

Zwiększenie szybkości i wydajności strony

Z każdą kolejną aktualizacją, Twoja strona internetowa staje się lepsza, szybsza i wydajniejsza. Dostępne ulepszenia dbają o poprawę jakości obsługi, z korzyścią dla właściciela, jak i zwykłych użytkowników.

Niższe koszty zarządzania stroną internetową

Aktualizacja stron internetowych niezawierająca błędów sprawia, że rzadziej trzeba korzystać z pomocy wsparcia technicznego. To wiąże się z niższymi kosztami standardowej działalności. Jeżeli witryna nie traci pozycji w wynikach wyszukiwania, nie ma konieczności wdrażania dodatkowych działań naprawczych.

Aktualizowanie stron internetowych – podsumowanie

Aktualizacja stron przynosi szereg zalet zwiększających wydajność oraz szybkość witryny. Jest to prosty sposób na wyeliminowanie podstawowych błędów i zapewnienie użytkownikom bezpiecznego dostępu do treści. 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację