Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Projekt strony internetowej i jego cechy

Projekt Strony Internetowej - Czym Powinien Się Cechować? zdjęcie nr 13

Tworząc projekt strony internetowej należy skupić się na kilku podstawowych czynnościach. Pamiętanie o nich daje wymierne korzyści zleceniodawcy i wykonawcy. Cechy, które są wymagane od dobrze opracowanego projektu są bowiem takie same w przypadku sklepu, witryny informacyjnej czy ich połączenia. Najważniejsze jest, by je określić przed przystąpieniem do prac.

Pięć cech jakie ma dobrze wykonany projekt strony internetowej

  • Spotkanie i zbadanie potrzeb klienta. Bez wspólnego omówienia tego czego oczekuje klient i jak ma wyglądać strona, nie można zacząć właściwej pracy. W tym momencie określamy funkcjonalności obecne na stronie. Może to być obecność zapisu do newslettera, ruchomy slider, responsywność, formularz kontaktowy itd. Projekt powinien być podporządkowany także głównemu celowi istnienia strony. Może to być funkcja czysto informacyjna, promocyjna itd.
  • Zaprojektowanie grafiki. Wykonanie grafik, które znajdą się na stronie wymaga wspólnej konsultacji. Od oprawy kolorystycznej po piktogramy, ikony, wygląd banerów itd. klient musi wybrać najlepszy dla siebie sposób prezentacji strony. Korzystając przy tym z wiedzy wykonawcy, który doradzi jakie rozwiązania najlepiej działają. Spójna oprawa znacznie zwiększa komfort korzystania ze strony.
  • Projektowanie strony. Początek prac powinien polegać na przygotowaniu makiety strony. Po naniesieniu poprawek i uzyskaniu akceptacji można przystąpić do właściwego tworzenia witryny. Jest to kluczowy punkt, w którym potwierdzony jest finalny projekt strony. Klient musi zdecydować, który element będzie znajdować się w którym miejscu. Mając zatwierdzony wygląd strony, oraz to jakie ma mieć funkcje programiści mogą przystąpić do właściwej pracy.
  • Wysłanie projektu do klienta. Po zaprojektowaniu działającej strony następuje weryfikacja jej działania. Wykonawca po wewnętrznych testach wysyła ją do klienta do akceptacji. Jest to ostatnia chwila, by dokonać poprawek i zmian. Na tym etapie wszystkie funkcjonalności i ustalenia z pierwszego spotkania muszą zostać zaimplementowane.
  • Wdrożenie na serwer. Projekt uznajemy za zakończony gdy ląduje na serwerze klienta. Jest wtedy publikowany i zyskuje do niego dostęp każdy korzystający z internetu. Strona została już wewnętrznie sprawdzona – działa i wygląda jak życzył sobie tego zleceniodawca. Teraz pozostaje już tylko kwestia jej promocji i dalszego modyfikowania do aktualnych trendów.

Trzymając się tej ścieżki na pewno będziemy zadowoleni i projekt zostanie zrealizowany zgodnie z oczekiwaniami. Połączenie odpowiedniej komunikacji z wiedzą specjalistów zawsze zaowocuje udaną współpracą.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację