Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Pozycjonowanie dla lekarzy – znajdź pacjenta w sieci

Pozycjonowanie Dla Lekarzy – Znajdź Pacjenta W Sieci zdjęcie nr 13

Niektóre rodzaje działalności wymagają specyficznego podejścia do promowania się w sieci. Pozycjonowanie dla lekarzy nie jest standardowym sposobem reklamy i musi spełnić kilka warunków. Bezpośrednie formy w tym przypadku są zabronione. Jeżeli chcemy, by nasza placówka medyczna przyciągała pacjentów musimy być jednak obecni w Internecie. Nie ma wobec tego wątpliwości – tylko jak skutecznie się wypromować?

Jak działa pozycjonowanie dla lekarzy

Przystępując do promowania usług medycznych należy pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, strona nie może gwarantować skuteczności leczenia, ani zachwalać wyposażenia swojego gabinetu. Nie możemy też nagabywać pacjentów. Wykorzystywanie wizerunku lekarzy także jest mocno ograniczone. Wszystko to określa ustawa z 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej. Mimo to, możemy oprzeć się o fakty przy tworzeniu strony internetowej poświęconej ośrodkom i gabinetom medycznym. Pozycjonowanie dla lekarzy to przede wszystkim informowanie i przekazywanie w atrakcyjny sposób suchych informacji. Dane takie jak lata na rynku, doświadczenie, zakres działań i usług muszą być pokazane możliwie atrakcyjnie. W tym miejscu swój kunszt pokazują projektanci strony i pozycjonerzy. Wizerunek placówki budować będzie schludny i profesjonalny projekt witryny.

Chcąc zdobyć nowych pacjentów należy zainwestować w przejrzystość przekazu na stronie. Łatwość znalezienia numeru, godzin otwarcia i oferowanych usług to absolutne minimum. Pozycjonowanie dla lekarzy to przede wszystkim podniesienie pozycji w wyszukiwarce Google, w czym pomoże także responsywność strony i jej nowoczesny wygląd. Warto dopełniać to tekstami informacyjnymi, które będą zawierać ważne dla naszej działalności frazy kluczowe. Zawarcie kilku prostych, podstawowych porad medycznych w formie krótkich artykułów zaowocuje lepszą widocznością w Internecie. Pamiętajmy, że strony medyczne muszą kierować się przede wszystkim użytecznością.

Pozycjonowanie dla lekarzy musi opierać się o materiały informacyjne, żeby działać zgodnie z prawem. Otwarta reklama jest zabroniona dlatego należy działać bardzo ostrożnie i skupić się na elementach związanych z budową strony i jej działaniem. Odpowiedni projekt graficzny, wiele opcji kontaktu i dobrze przedstawione informacje pozwolą na zdobycie nowych, stałych klientów. Profesjonalny wygląd i dobre pozycjonowanie pozwalają na bardzo szybki rozwój swojej działalności medycznej.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację