Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Promowanie hotelu w internecie – niezawodne strategie, dzięki którym biznes odniesie sukces

Promowanie Hotelu Online - Grupa Improve zdjęcie nr 13

Prowadzenie hotelu jest sporym wyzwaniem we współczesnych czasach hamowanych przez pandemię i ogólnoświatowy kryzys wywołany wojną na Ukrainie. Turystyka nie ma lekko, dlatego prowadzenie skutecznej strategii internetowej jest wręcz niezbędne w celu promowania działalności.

Wyzwania i trudności, z jakimi zmierzysz się promując hotel w internecie

W branży hotelarskiej jest bardzo duża konkurencja. Aby wypromować swoją markę trzeba przygotować naprawdę skuteczną strategię, co na pewno nie jest łatwym zadaniem. Tworząc treści i ofertę trzeba pamiętać, aby były one wyjątkowe i unikatowe. Należy podejść klienta w taki sposób, aby zauważył, że Twoje miejsce jest dla niego najlepsze.

W działaniach promocyjnych najważniejsze jest poznanie najważniejszych potrzeb klienta i ich umiejętne spełnienie. Tworząc treści należy zwracać uwagę na aspekty, które będą interesujące dla potencjalnych klientów. Inne walory należy podkreślić prowadząc hotel w centrum miasta, a inne na łonie natury. W opisie przedstawiającym obiekt należy podkreślać atrakcyjne aspekty otoczenia, zaplecze rekreacyjne i gastronomiczne samego hotelu.

Strategia promowania hotelu musi być ambitna, ale również realna. Konieczne jest stosowanie chwytliwych fraz, aby strona obiektu plasowała się wysoko w wynikach wyszukiwania. Można zastosować takie słowa kluczowe, jak:

 • hotel w górach,
 • hotel ze SPA,
 • hotel nad morzem,
 • hotel w centrum miasta.

Najlepsze efekty osiągniesz jednak promując hotel na rynku lokalnym. Zwiększysz szybko widoczność obiektu w sieci i dotrzesz do klientów, którzy faktycznie mogą zasilić Twój budżet.

Efekty z reklamowania hotelu w internecie

Efekty działań agencji SEO w przypadku promowania hotelu w internecie zwykle widoczne są po 3-6 miesiącach od przyjęcia zlecenia.

Promowanie hotelu w internecie opiera się na dobieraniu słów kluczowych pasujących do konkretnej działalności, podkreślających najważniejsze usługi. Wymaga to dużej ilości czasu i zaangażowania, aby wyłonić frazy mogące zwiększyć ruch na stronie. Muszą one realizować potrzeby i oczekiwania klientów szukających konkretnych usług w sieci. Im bardziej precyzyjne będą to frazy, tym lepiej:

 • hotel w stylu skandynawskim w Warszawie,
 • hotel ze strefą SPA w Zakopanem,
 • hotel z widokiem na plażę we Władysławowie.

Działania internetowe muszą opierać się także na optymalizacji wizytówki w Google Moja Firma. Muszą tam znajdować się aktualne informacje o hotelu, warto zadbać o dobre recenzje od klientów, a dzięki temu uda się osiągnąć szybciej wyższą pozycję w Google.

Skuteczna strategia promocji hotelu w internecie. Podsumowanie

 • Promowanie hotelu w internecie nie jest łatwym zadaniem ze względu na dużą konkurencję w branży.
 • Do osiągnięcia sukcesu niezbędny jest szczegółowy plan działania i stałe analizowanie efektów.
 • Największą skutecznością wykazuje się pozycjonowanie lokalne na szczegółowe frazy.
 • Warto zadbać o staranne przygotowanie wizytówki Google Moja Firma.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację