Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Sklep internetowy – od czego zacząć?

Sklep Internetowy – Od Czego Zacząć? zdjęcie nr 13

Sklep internetowy to zdecydowanie najpopularniejszy i najskuteczniejszy sposób na zarabianie za pośrednictwem internetu. Branża ecommerce wciąż się rozwija i mimo gigantycznej konkurencji, bez przerwy jest na niej miejsce dla kolejnych firm. Tylko w jaki sposób zacząć prowadzenie takiego miejsca?

Sklep internetowy to pewna inwestycja

Przygotowanie do budowy sklepu internetowego powinno przebiegać na wielu płaszczyznach. Bardzo ważne jest posiadanie własnej bazy danych, zbudowanej ze zdjęć produktów, ich opisów, oraz oczywiście wybranie odpowiedniego silnika. Obecnie, jeżeli zaczynamy w branży ecommerce i chcemy prowadzić mniejszy sklep najlepszym rozwiązaniem jest silnik prestashop. Jego główną zaletą jest to, że wygląda bardzo przejrzyście i efektownie. Korzystając z tego silnika nasz sklep internetowy będzie się świetnie prezentował, a możliwości jego edycji sprawiają, że można sprawnie dodawać jego kolejne funkcjonalności. Warto też kierować się popularnością prestashopu. Dzięki temu, że stosowany jest w większości polskich, mniejszych i średnich, sklepów otrzymuje on stałe wsparcie. Jest to najbardziej sprawdzony silnik i warto to wykorzystać w swojej firmie. Oznacza to bowiem, że większość problemów, które mogliśmy napotkać zostało już wyeliminowanych przez innych.

Jeżeli praca na prestashopie przyniesie efekty, będzie można pomyśleć o czymś bardziej zaawansowanym. Najlepiej jednak poczekać na taką zmianę do momentu gdy nasz sklep zacznie na siebie zarabiać. Wtedy można przenieść naszą bazę danych i biznes na Sylius. Jest to silnik działający na frameworku Symfony. Dzięki temu otrzymujemy gwarancję wysokiej stabilności i praktycznie nieograniczone możliwości modyfikacji wyglądu, opcji i właściwości. Silnik ten wymaga więcej pracy programistycznej, jednak efekty będą o wiele bardziej efektowne.

Podkreślmy również, że sklep internetowy to nie tylko działający silnik i optymalizacja. Zaczynając go prowadzić pamiętajmy o dbaniu o social media i posiadaniu dużej ilości własnych treści. Dajmy użytkownikom możliwość wyrażania swojej opinii i obsługujmy ich jak najlepiej. Nawet świetnie wyglądający sklep niewiele zdziała bez dobrej oferty i obsługi. Dlatego start takiego przedsięwzięcia należy zaplanować z każdej możliwej strony. Dbanie o to, by dobrze się prezentował w internecie będzie wtedy wielkim atutem. Profesjonalny wygląd witryny zawsze będzie w cenie.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację