Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Pomysł na aplikacje – poznaj możliwości i zainspiruj się

Pomysł Na Aplikacje - Poznaj Możliwości I Zainspiruj Się zdjęcie nr 13

Rozwój aplikacji mobilnych od czasów pandemii jest oszałamiający. Ludzie postanowili przenieść większość swoich biznesów do internetu, uznając ten kanał za bardziej dochodowy i pewny. Szybko rozwijający się internet oraz technologia 5G zdecydowanie temu sprzyjają. Dlatego właśnie warto mieć pomysł na aplikacje mobilne. Wiele inspiracji prezentujemy poniżej.

Pomysły na aplikacje mobilne związane z rutyną/codziennością

Od 2020 roku spora część społeczeństwa spędza w domu znacznie więcej czasu niż dotychczas. Domowe życie i codzienne obowiązki przyciągają większą uwagę, pojawia się chęć ich optymalizacji. Unikalny pomysł na aplikację mobilną wcale nie musi oznaczać wprowadzenia czegoś innowacyjnego, ale wystarczy zaspokoić podstawowe potrzeby.

Aplikacje do zamawiania i dostarczania żywności/produktów gospodarstwa domowego

Wiele osób pracujących z domu nie ma ochoty albo potrzeby wychodzenia z domu, aby zrobić podstawowe zakupy żywnościowe. W takich sytuacjach przydaje się aplikacja spożywcza, dzięki której można zrobić zakupy w pobliskich sklepach.

Wprowadzając aplikację spożywczą, należy wziąć pod uwagę, że ma się do wyboru szereg opcji. Może to być:

  • aplikacja z kodem QR do szybkiego robienia zakupów,
  • aplikacja do dostarczania prezentów,
  • aplikacja automatyczna z dostępem do kuponów i rabatów,
  • aplikacja wymiany produktów: Ty oferujesz stary produkt, a w zamian otrzymujesz nowy,
  • aplikacja do rejestru subskrypcji.

Obecnie aplikacje, dzięki którym można zrobić zakupy, cieszą się bardzo dużą popularnością. Usprawniają codzienne życie.

Aplikacje do gotowania i dostarczania jedzenia

Pomysł na aplikacje związane z gotowaniem i dostarczaniem jedzenia jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Z jednej strony u wielu osób pojawia się coraz większa chęć samodzielnego przygotowywania posiłków, z drugiej spora grupa uwielbia jedzenie restauracyjne, ale chcą je spożywać w zaciszu swojego domu.

Celem aplikacji do gotowania jest pomoc w prawidłowym przygotowaniu zarówno prostych, jak i zaawansowanych posiłków. Użytkownik jest prowadzony krok po kroku. Może kontrolować ilość spożywanych kalorii, zapisywać ulubione przepisy, udostępniać zdjęcia dań w mediach społecznościowych.

Zamawianie jedzenia poprzez aplikację jest dziś bardzo popularne. Wiele restauracji decyduje się na współpracę z platformami, dzięki którym klient do swojego domu może zamówić ulubione danie.

Aplikacje do rezerwacji terminów u specjalistów z różnych branż

Kobiety, ale również mężczyźni mają potrzebę dbania o siebie, korzystania z wielu usług upiększających ciało. Dobry pomysł na aplikację to taki, który te potrzeby stara się zaspokoić. Aplikacja, dzięki której można zarezerwować wizytę u kosmetyczki, fryzjerski, w salonie masażu, z pewnością bardzo dobrze się przyjmie.

Aplikacje do recyklingu

Wiele osób chciałoby zadbać o planetę, ale nie posiadają w tym aspekcie odpowiedniej wiedzy. Obecnie ciekawą opcją są recyklingowe aplikacje mobilne, które w czytelny sposób informują, w jakim pojemniku na kosz umieścić określone śmieci, przypominają o oszczędzaniu wody, wyłączaniu światła czy innych aspektach związanych z ochroną środowiska.

Gdy pojawia się hasło: mam pomysł na aplikację mobilną. Co dalej? No właśnie. Ważne, aby przygotować produkt kompleksowy, który w każdej chwili można rozbudować, przystosowany do potrzeb całej rodziny. Usługa związana z recyklingiem powinna zainteresować zarówno dzieci, jak i dorosłych. Można wdrożyć wiele ciekawych funkcji, które sprawią, że ochrona środowiska stanie się zabawą.

Aplikacje do planowania budżetu

Wraz ze wzrostem inflacji, pojawia się coraz większa chęć oszczędzania i racjonalnego zarządzania budżetem domowym. Śledzenie dochodów i wydatków z poziomi aplikacji jest o wiele prostsze, bardziej czytelne, nie wymaga zbierania paragonów. Produkt cyfrowy można zsynchronizować z kontem w banku.

Przyjmuje się, że aplikacje do planowania budżetu pozwalają na zaoszczędzenie do 15-30% pieniędzy. Dzieje się tak za sprawą wizualnego wyświetlania wydatków, w postaci wykresów.

Aplikacje do zarządzania inteligentnym domem

Często pojawia się konkretny pomysł na aplikację. Co dalej? Oczywiście należy go umiejętnie wdrożyć. Najlepiej jest inwestować w dziedziny związane z zarządzaniem nowoczesnymi domami, ze względu na popularność takich obiektów. Ludzie chcą jak najmniej czasu poświęcać codzienności, a jednocześnie mieć dobrze prosperujący dom. Nowoczesne technologie wprowadzane do przestrzeni prywatnych wymagają odpowiedniego zarządzania, można w tym celu przygotować zaawansowaną aplikację, która upora się z automatycznym włączaniem i wyłączaniem światła, sterowaniem ogrzewaniem czy klimatyzacją.

Systemy inteligentnego domu zarządzane z poziomu aplikacji dają wiele możliwości, oszczędzają czas i pozwalają przebywać w przestrzeniach dobrze funkcjonujących.

Aplikacje do porównywania kosztów produktów

Wzrost cen sprawia, że klienci z większą rozwagą podchodzą do decyzji o zakupie, lubią porównywać ceny produktów w różnych sklepach. Jest to dobry pomysł na aplikacje na telefon. Porównywarka powinna umożliwiać szybkie wyszukiwanie i kupowanie produktów przez internet.

Aplikacje do wyprowadzania psów

Wiele osób chce zwierzaka, ale nie za bardzo ma czas, aby zajmować się nim przez cały czas. W przypadku psów niezbędne jest regularne wyprowadzania na spacer. Trudno to pogodzić z intensywnym rytmem życia oraz pracą zawodową. Z pomocą przychodzą pomysły na aplikacje internetowe, które udostępniają potrzeby właścicieli w zakresie wyprowadzania psów. Pojawia się ogłoszenie, na które odpowiada zainteresowana osoba. Trzy strony są zadowolone: pies, bo może się wybiegać, właściciel psa, ponieważ nie musi tej czynności wykonywać samodzielnie, pracownik, ponieważ ma szansę na dodatkowy zarobek.

Aplikacje do wynajmu samochodów

Utrzymanie samochodu, szczególnie w dużych miastach, jest obecnie mało opłacalne. Czasem korzystniej dla domowego budżetu, jak i planety jest zdecydować się na wynajem samochodu na pół dnia, cały dzień, albo kilka dni. Pomysł na aplikacje Android, w której znajdują się wypożyczalnie aut, na pewno bardzo dobrze przyjmie się.

Pomysły na aplikacje związane ze zdrowiem

Uruchomienie aplikacji związanej ze zdrowiem i medycyną profesjonalną zaspokoi w dużym stopniu potrzeby społeczeństwa. Branża zdrowotna i fitness rozwijają się niezwykle intensywnie, a współcześnie wiele osób korzysta nawet z tak prozaicznych rozwiązań, jak aplikacje przypominające o piciu wody.

Aplikacje do monitorowania okresu

Miesiączka nie jest łatwa dla kobiety, zrozumienie swojego cyklu jest bardzo ważne, w celu kontrolowania zdrowia. Pomysły na aplikacje webowe dedykowane dla kobiet są chętnie wykorzystywane, jeżeli tylko zawierają proste funkcje i intuicyjne interfejsy.

Aplikacje do monitorowania ciąży

Śledzenie i monitorowanie rozwoju dziecka w trakcie ciąży jest o wiele prostsze, gdy ma się do dyspozycji aplikację. Pozwala uspokoić lęki przyszłej mamy, a jednocześnie jest źródłem wiedzy o aktualnym stanie mamy oraz dziecka.

Aplikacje dla służby zdrowia

W czasach covid-19 popularne stały się teleporady. Pacjent bez wychodzenia z domu może spotkać się ze specjalistą, omówić stan swojego zdrowia, otrzymać niezbędną pomoc, w tym leki. Patent na aplikacje do kontaktu ze służbą zdrowia jest genialny. Produkty cyfrowe ułatwiają leczenie.

Aplikacje dietetyczne

Użytkownik aplikacji dietetycznej podaje swoje wyjściowe parametry, a aplikacja dobiera do nich indywidualną dietę. Sprawne odchudzanie jest dzięki temu o wiele bardziej możliwe. Można skorzystać również z opcji przypominania o wodzie, wysyłania przypomnień o regularnych posiłkach czy aktywności fizycznej.

Pomysł na aplikację mobilną – podsumowanie

W tym wpisie skupiliśmy się na pomysłach na aplikacje ułatwiających codzienne życie i dbających o zdrowie. Jest to jedynie garstka obszarów, w których można stworzyć produkt cyfrowy interesujący dla odbiorcy. Wystarczy nieco kreatywności oraz wiedza, jak opatentować pomysł na aplikację, aby odnieść sukces w tym sektorze. 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację