Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Skracanie linków – jak, po co i czym skrócić URL?

Skracanie Linków - Jak, Po Co I Czym Skrócić Url? zdjęcie nr 13

Długie adresy podstron są trudne do zapamiętania oraz wysyłania w wiadomościach. Popularne stało się ich skracanie za pomocą specjalnych narzędzi. Cały proces jest bardzo prosty, ale szeroka oferta dostępnych programów może nieco utrudnić odpowiedni wybór.

Co to jest skracanie linków?

Bardzo długie adresy URL są niepraktyczne i nieestetyczne. Coraz więcej użytkowników decyduje się na korzystanie z linków skróconych, co zwiększa atrakcyjność prezentowania podstrony dla potencjalnych użytkowników.

Skracanie linku można przeprowadzić za pomocą dedykowanego programu. Jest to serwis internetowy, który pośredniczy w przekazaniu ruchu na daną podstronę. Tworzony jest krótki, prosty odnośnik do witryny. Zawiera nazwę domeny oraz unikalny ciąg znaków po ukośniku.

Przeczytaj również

Dostępnych jest wiele serwisów płatnych oraz darmowych, dzięki którym możliwe jest dowolne skracanie linków z własną nazwą. Użytkownicy, którzy zdecydują się na wariant płatny, dodatkowo mają do dyspozycji szereg zaawansowanych usług dodatkowych.

Dlaczego skracacz linków jest tak popularny?

Krótkie linki są funkcjonalne i bezpieczne, wpływają pozytywnie na wizerunek właściciela witryny. Ponadto są bardzo popularne w zbieraniu danych analitycznych. Ta opcja jest dostępna jednak w płatnych programach do skracania linków, ale warto ją wykorzystać, w celu sprawdzenia poprawnego funkcjonowania strony.

W związku z tym, że ruch jest przekazywany na stronę za pośrednictwem zewnętrznej witryny, może ona zbierać dane dotyczące kliknięć odnoszących się do liczby przejść na stronę, rozgraniczenia miejsca ruchu, rozłożenia ruchu w czasie oraz lokalizacji kliknięć czy popularności konkretnych linków.

Z marketingowego punktu widzenia powyższe informacje są bardzo istotne. Można z łatwością ocenić, które usługi firmy cieszą się największą popularnością.

Skracanie URL przynosi również inne dodatkowe korzyści:

 • zwiększenie czytelności linku,
 • atrakcyjne zamieszczenie linku w mediach społecznościowych, e-mailu, na stronie internetowej,
 • profesjonalna i estetyczna prezentacja.

Jak skrócić link?

Skracanie linków Google odbywa się w bardzo prosty sposób. Wykorzystać do tego należy specjalne narzędzia dostępne w sieci. Mając szczególne wymagania co do programu, warto wybrać jedną z usług pojawiających się najwyższej w wynikach wyszukiwania. Są to najpopularniejsze i najczęściej wybierane przez klientów rozwiązania.

Aby skracanie linków przebiegło pomyślnie, należy podać adres podstrony, następnie kliknąć SKRÓĆ LINK. Zostanie wygenerowany odnośnik zawierający przypadkowy ciąg znaków po ukośniku. Wiele programów nie wymaga rejestracji, dlatego cały proces trwa bardzo szybko i sprawnie, bez zbędnych dodatkowych formalności.

Przy okazji warto wspomnieć, że wygenerowanie nowych, skróconych linków może mieć formę zgodną z Twoimi oczekiwaniami. Wiąże się to jednak z uiszczeniem dodatkowej opłaty.

Program do skracania linków – przegląd najpopularniejszych serwisów

Jaki skracacz linków warto wybrać? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze programy dostępne w internecie.

Bitly.com

Uniwersalne narzędzie, które jest dostępne od 2008 roku. Korzystają z niego największe światowe marki. Umożliwia szybkie skrócenie dowolnego linku bez logowania, ale zakładając darmowe konto dodatkowo, użytkownik otrzymuje wgląd w statystyki. Zaawansowane funkcje są płatne, ale dają wiele możliwości:

 • tworzenie nieograniczonej liczby linków,
 • tworzenie kodów QR,
 • masowe tworzenie skróconych linków,
 • dostęp do szczegółowych danych analitycznych.

Inne programy umożliwiające skrócenie linku

 • Cutt.ly – program działa na tej samej zasadzie co bardzo zbliżony do Bitly.com,
 • Tiny.pl – dodatkową opcją jest możliwość podejrzenia, co znajduje się za skróconym linkiem,
 • TinyURL.com – generujący bezterminowe skrócone linki oraz możliwość personalizacji URL bez rejestrowania konta,
 • Utn.pl – dostęp do dodatkowych usług, takich jak m.in. ochrona linku hasłem, korzystanie z opcji geotargetowania.

Każdy z wymienionych programów udostępnia odpłatnie lub dla zarejestrowanych użytkowników dostęp do szeregu zaawansowanych funkcji dodatkowych. Zakres prezentowanych opcji, a także danych analitycznych jest bardzo zróżnicowany. Każdy jest w stanie wybrać serwis spełniający oczekiwania.

Skróć link bez problemów – podsumowanie

Długie adresy URL są nieestetyczne, trudne do zapamiętania oraz niechętnie użytkownicy decydują się na kliknięcie. Korzyści ze skrócenia linków jest wiele, szczególnie gdy witryna ma być promowana w mediach społecznościowych.

Hasło SKÓC LINK spotyka się z uznaniem marketingowców, którzy chcą w jak najatrakcyjniejszej formie przedstawić grupie docelowej dostęp do promowanej witryny.

Cały proces skracania linków jest łatwy i szybki, wystarczy wybrać jeden z popularnych programów, a nawet bez konieczności zakładania konta można zrealizować cały proces. Najpopularniejszym narzędziem jest zdecydowanie Bitly.com.

Skracając linki do przystępnej formy, można budować swój pozytywny odbiór wśród szerokiej grupy użytkowników.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację