Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Sylius – co to jest i jak go używać?

Sylius - Co To Jest I Jak Go Używać? zdjęcie nr 13

Dostępnych jest wiele platform e-commerce typu open source. Jedną z nich jest Sylius. Jak działa? Jakie ma funkcje? Sprawdź!

Co to jest Sylius?

Platforma e-commerce typu open source oparta jest na frameworku Symfony. Składa się z oddzielnych komponentów, które można wykorzystać niezależnie w dowolnej aplikacji PHP, nawet jeżeli nie korzysta ona z Symfony. Samodzielnie można zdecydować, czy użyta zostanie kompletna platforma, czy wykorzystane zostaną poszczególne elementy do stworzenia niestandardowego rozwiązania.

Warto również wiedzieć, że jest to Sylius API first, czyli platformę można wykorzystać jako backend dla wdrażania oprogramowania e-commerce JavaScript, aby stworzyć progresywną aplikację webową, aplikację jednostronicową lub natywną aplikację mobilną. Narzędzie rewelacyjnie nadaje się również do tworzenia sklepów internetowych o różnej skali działania. Przystosowane jest do potrzeb małych, średnich, jak i dużych firm.

Przeczytaj również

Sylius Demo – jakie są dostępne darmowe funkcje?

Zupełnie za darmo, dzięki dostępnym funkcjom, można stworzyć w pełni działający sklep internetowy. Wersja Standard dostarcza:

 • zarządzanie zamówieniami – zamówienia są powiązane z kanałem np. sklepem internetowym lub aplikacją mobilną, co ułatwia obsługę,
 • opodatkowanie – dla różnych produktów i stref rozliczeniowych można zastosować odpowiednie podatki,
 • opłaty – platforma obsługuje dostawców różnych usług płatniczych,
 • przesyłki – w jednym zamówieniu znajdować może się wiele produktów,
 • recenzje produktów – klient może wystawić opinie o zakupionym produkcie,
 • powiązanie produktów – istnieje możliwość sugerowania klientom powiązanych produktów, na podstawie oglądanych przez nich wcześniej,
 • motywy – idealna opcja, jeżeli wykorzystywany jest więcej niż jeden kanał dla instalacji i chcesz się je od siebie odróżnić.

Więcej funkcji platformy e-commerce można znaleźć w udostępnionej dokumentacji. Warto się z nią zapoznać, zanim zaczniesz korzystać z tego narzędzia.

Dlaczego warto zdecydować się na Sylius GIT?

Funkcjonalności tego narzędzia są bardzo rozbudowane, dlatego świetnie sprawdza się do budowania sklepów e-commerce oraz wielu aplikacji. Warto jednak poznać konkretne powody, dlaczego jest to platforma idealna dla Ciebie.

Skalowalność

Sylius można wdrożyć na pojedynczym serwerze lub w chmurze w architekturze wieloserwerowej, która jest skalowalna automatycznie. Gwarantuje to bardzo dużą wydajność, szczególnie w przypadku realizacji dużych projektów.

Elastyczność

Każdą część platformy można dostosować do własnych potrzeb, co daje możliwość stworzenia nowoczesnej, przemyślanej architektury. Wiele możliwości daje również wykorzystanie frameworka Symfony.

Możliwość zastosowania na wielu urządzeniach

Platforma pozwala tworzyć natywne aplikacje mobilne na Androida i iOS, ale również progresywne aplikacje webowe, ze względu na wbudowany interfejs dla aplikacji e-commerce.

Przyjazność dla deweloperów

Kod dostępny jest w najwyższej jakości, posiada silne środowisko testowe i wykorzystuje Business-Driven Development. Dzięki temu teksty są pisane w języku biznesowym, a to znacząco przyspiesza testowanie aplikacji.

Społeczność

Na Slacku na kanale należącym do Sylius znajduje się ponad 4 tysiące deweloperów, product ownerów, a także innych specjalistów wykorzystujących w swojej pracy to narzędzie. Warto do nich dołączyć, aby poprosić o wsparcie lub pomoc w trudniejszych momentach.

Otwarte oprogramowanie

Istnieje możliwość uczestniczenia w rozwoju tego narzędzia, co daje bardzo dużo satysfakcji i pozwala dopasowywać je do własnych potrzeb.

Które wtyczki Sylius są najużyteczniejsze?

 • Invoicing Plugin – generuje fakturę po złożeniu przez klienta zamówienia. Dokument jest do pobrania zarówno przez kupującego, jak i sprzedającego.
 • Elasticsearch – udostępnia kompletny mechanizm wyszukiwania, niezależny od bazy danych. Odciąża zasoby sklepu online i umożliwia inteligentne wyszukiwanie, dzięki filtrowaniu produktów.
 • CMS – do sklepu można dodać system zarządzania treścią.
 • SyliusReportPlugin – dodaje interfejs raportowania do administracji platformy.
 • Analytics Plugin – przydatna do pozyskiwania danych statystycznych.
 • Facebook Tracking Plugin – śledzenie odwiedzających sklep powiązanych z tą platformą społecznościową.

Z Sylius stworzysz niestandardowy sklep internetowy

Największą zaletą zaprezentowanej platformy e-commerce typu open source jest możliwość jej dopasowania do własnych potrzeb w wielu aspektach. Można stworzyć sklep internetowy, który realizuje wszystkie założenia biznesowe. 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację