Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Yoast SEO – optymalizuj swoje wpisy na WordPressie jedną wtyczką

Yoast Seo Dla Wordpress - Grupa Improve zdjęcie nr 13

Stawiając swoją stronę na silniku WordPress decydujemy się na silnik uniwersalny, wygodny i pozwalający na wiele usprawnień. Dbając o pozycjonowanie i optymalizację pod wyszukiwarkę Google zdecydowanie warto zainwestować w rozszerzenie Yoast SEO. Dzięki niemu mamy stały podgląd na to jak dobrze prezentują się nasze wpisy. Z taką wiedzą możemy szybciej wypromować treść na naszej witrynie.

WordPress jest lepszy z Yoast SEO

Dzięki instalacji Yoast SEO możemy w przejrzystym menu ustawić to na jaką frazę kluczową pozycjonujemy cały tekst. W tym samym menu mamy też dostęp choćby do ustawienia sluga (dokładnego adresu www) wpisu, jego meta opisu w wyszukiwarce oraz głównego tytułu jaki będzie się przy nim pojawiał w Google. Sam podgląd treści to jednak nie wszystko. Yoast SEO informuje nas o tym czy długość tekstu, natężenie słowa kluczowego i długość samego opisu wpisu są odpowiednie. Wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym, pomagając pozycjonować każdy element strony tak, by był lepiej widoczny w wyszukiwarce i bardziej czytelny dla odbiorców.

Wtyczka ma też system ważnych podpowiedzi. Dzięki nim wiemy czy nie przeoczyliśmy pewnych podstawowych dla optymalizacji elementów. Takich jak ustawienie odpowiednich atrybutów dla obrazków, umieszczenie odnośników czy zawarcie słowa kluczowego w opisie meta wpisu. Kolejnym parametrem jaki bada Yoast SEO jest długość tekstu oraz jego akapitów. Otrzymujemy też wskazówki dzięki którym wiemy, że należy dodać np. kolejny akapit, wraz z odpowiednimi przerwami pomiędzy kolejnymi częściami wpisu. Nawet sam tytuł, będący na górze strony, zostaje oceniony według wytycznych SEO.

Dbając o zróżnicowanie strony, które wpływa na jej atrakcyjność i pozycję w Google otrzymujemy także informację zwrotną dotyczącą choćby tego czy już użyliśmy danego słowa kluczowego. To bardzo pożyteczne. Yoast SEO bada nawet to z ilu wyrazów zbudowane są zdania… Przy takich danych otrzymywanych w czasie rzeczywistym możemy bardzo szybko reagować na wszelkie niedociągnięcia jakie pojawiają się w publikowanych przez nas tekstach. Wprowadzanie ich na bieżąco jest łatwe i szybkie, widocznie wspomaga też szybkość pozycjonowania strony. Co ważne – dzięki dłuższej pracy z tą wtyczką, z każdym kolejnym wpisem wyrabiamy sobie dobre nawyki. Dzięki nim odruchowo zaczynamy pisać dobrze zoptymalizowane teksty wymagające coraz mniejszych poprawek. Chcąc prowadzić swoją witrynę skutecznie wypada zatem przynajmniej wypróbować Yoast SEO – na pewno się opłaci. To jedno z najlepszych narzędzi jakie można zainstalować na WordPressie.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację