Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Testrail – narzędzie do skutecznego zarządzania testami

Testrail - Narzędzie Do Skutecznego Zarządzania Testami zdjęcie nr 13

Testowanie oprogramowania to złożony i skomplikowany proces, a ułatwia go TestRail. Narzędzie sprawia, że przeprowadzane działania są skuteczne i efektywne.

Testrail – co to?

Zaawansowane narzędzie do zarządzania testami usprawnia proces tworzenia, wykonywania i śledzenia oprogramowania, w celu wykrycia ewentualnych błędów. Testrail wykazuje się bardzo dużą skutecznością, jest wszechstronne, zapewnia pełną widoczność dla stron, które poddawane są testom. Aktualnie stanowi podstawę w wielu organizacjach, niezależnie od przyjętego podejścia programistycznego.

Przeczytaj również

Jak działa TestRail?

Narzędzie wyposażone w wiele funkcji upraszcza proces planowania i organizowania testów. Powstają z jego pomocą szczegółowe plany testów wraz z mapowaniem wymagań.

Do dyspozycji jest intuicyjny panel kontrolny i narzędzia raportowania monitorujące postępy, identyfikują one obszary, w których występują błędy i ustalają priorytety prowadzonych działań.

Narzędzie skutecznie radzi sobie również z optymalizacją procesów i zwiększaniem efektywności testów. Wykorzystując je w swojej firmie, można przyspieszyć testowanie, a tym samym w krótszym czasie wdrożyć projekt.

Jakie zalety ma TestRail?

Narzędzie jest bardzo przydatne w zarządzaniu testami, ze względu na automatyzację całego procesu, co znacząco oszczędza czas i zasoby organizacji. Zespół ma możliwość szybkiego uruchomienia testu, monitorowania postępów w czasie rzeczywistym, a ponadto otrzymuje szczegółowe raporty z wynikami.

Automatyzacja jest kluczowa, jeżeli chodzi o TestRail API. Zapewnia wygodne planowanie i sekwencjonowania uruchamiania testów, bez wielogodzinnego wprowadzania zadań manualnie. Programista może skupić się na dalszym projektowaniu.

Narzędzie dysponuje rozbudowaną dokumentacją, dlatego ewentualne problemy można rozwiązać bardzo szybko.

Integracje TestRail z innymi narzędziami

Efektywna praca zespołu programistycznego jest możliwa do osiągnięcia, ponieważ omawiane narzędzie można z łatwością zintegrować z wieloma innymi, przede wszystkim JIRA, Bugzilla oraz Redmine. Ułatwiają one wyłapywanie błędów i zarządzanie nimi w programie Testrail.

Zastosowanie integracji ma sens, ponieważ bezproblemowy jest przepływ informacji pomiędzy zespołami projektowymi, bezproblemowe jest również utrzymanie spójności danych w całym procesie testowania. Nie występuje zjawisko rozproszenia informacji.

TestRail połączyć można również z innymi narzędziami do testowania automatycznego, jakimi są Selenium oraz Jenkins. Sprawdzanie kodu odbywa się w kompleksowy sposób. System w domu można spersonalizować w zależności od indywidualnych potrzeb zespołu projektowego. To gwarantuje, że wszystkie zadania zostaną zrealizowane prawidłowo, niezależnie od specyfiki pracy.

Rozwój z pomocą TestRail

W każdym projekcie IT warto zastosować kompleksowe narzędzie do testowania. Gwarantuje to osiągnięcie sukcesu, skalowanie procesu testowania, a to szczególnie ważne w przypadku bardzo dużych, rozbudowanych projektów. 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację