Wspieramy

Wspieramy FUTSAL w Poznaniu!

Co to jest FUTSAL?

Futsal to halowa odmiana piłki nożnej. Mierzą się w niej dwie pięcioosobowe drużyny, a mecze składają się z dwóch dwudziestominutowych połów. Dzięki swej widowiskowości pięcioosobowa odmiana futbolu szybko stała się szalenie popularna na całym świecie. Szybkość z jaką rozgrywana jest piłka, widowiskowe dryblingi i dużo goli sprawiają, że to jeden z najciekawszych sportów do obserwowania jako widz. Polska liga futsalu wciąż się rozwija, obecnie rozgrywana jest z podziałem na rundę jesienną i wiosenną. Istnieją aż trzy klasy rozgrywek: Ekstraklasa, oraz pierwsza i druga liga. Futsal w Poznaniu bierze udział w drugiej lidze.

Grupa Grupa Improve sponsorem klubu futsalowego w Poznaniu.

Grupa Improve nie tylko angażuje się w prowadzenie działalności polegającej na tworzeniu i promowaniu stron w Internecie. Inwestujemy także w sport, jako jego fani. Z dumą ogłaszamy, że jesteśmy sponsorem Futsal Poznań. Bardzo cieszymy się z tego, że doszliśmy do porozumienia z przedstawicielem klubu i możemy mu pomóc. Będziemy wspierać także inne inicjatywy promujące aktywny tryb życia. Motto „w zdrowym ciele zdrowy duch” jest nam dobrze znane i całkowicie w nie wierzymy. Balans między pracą, sportem i rodziną to podstawa do osiągania kolejnych sukcesów, w praktycznie każdej dziedzinie życia.

Wywiad z przedstawicielem klubu – Patrykiem Rzepką.

Redaktor: Panie Patryku, jak długo prowadzona jest sekcja futsalu w Poznaniu i jakie były jej początki ?

Patryk Rzepka: Drużyna formalnie powstała w roku 2013, kiedy to podczas wspólnego spotkania zawiązaliśmy stowarzyszenie, które potem zarejestrowaliśmy jako KS M40.pl Poznań. Prawdziwym początkiem naszej działalności był jednak rok 2011, kiedy to wraz z Grzegorzem Urbańskim, Przemkiem Marciniakiem, Jackiem Kalbarczykiem, Marcinem Grabowskim, Piotrem Zakrzewskim oraz Mikołajem Boguckim zdecydowaliśmy się na stworzenie własnej drużyny. Nasz team składał się z byłych członków futsalowych drużyn akademickich wzmocniony o zawodników z doświadczeniem ligowym na poziomie Ekstraklasy Futsalu. Przystąpiliśmy wówczas jako drużyna niezrzeszona do rozgrywek futsalowego Pucharu Polski. W swoim debiucie wyeliminowaliśmy ekipy z Mosiny i Szczecina i awansowailśmy do 1/8 finału tych rozgrywek. Po takim początku musieliśmy kontynuować tę przygodę 🙂

Redaktor: Co łączy ludzi, którzy powoływani są do zespołu futsalowego ? W jaki sposób odbywa się selekcja ?

Patryk Rzepka: Wszystkich nas łączy pasja do futsalu, do rywalizacji, do sportu w ogóle. W naszej drużynie selekcja odbywa się w sposób naturalny. Na treningi może przyjść każdy, zostają z nami Ci, którzy prezentują odpowiednie zaangażowanie.

Redaktor: W której lidze rozpocznie zmagania Poznański futsal? Z jakimi drużynami będzie rywalizować w tym sezonie ?

Patryk Rzepka: Bierzemy udział w rozgrywkach 2 ligi futsalu. Do procesu licencyjnego zgłoszonych zostało 8 drużyn i prawdopodobnie tyle przystąpi do gry w sezonie 2019/2020. Wszystko wskazuje na to, że naszymi rywalami będą ekipy z Konina, Mosiny, Koziegłów, Rawicza, Gostynia, Ponieca i Pniew.

Redaktor: Grupa Improve została jednym ze sponsorów klubu futsalowego – skąd pomysł aby właśnie z naszą firmą rozpocząć współpracę ?

Patryk Rzepka: Jest to wspólny pomysł. Usiedliśmy wspólnie z Darkiem Masztalerzem, porozmawialiśmy i zdecydowaliśmy, że każdy z tej współpracy może mieć wymierne korzyści. Mam nadzieję, że ten mariaż będzie trwał dłużej niż jeden sezon.

Redaktor: Czy wcześniej słyszał Pan o działaniach Grupy Improve ? Czy ma Pan swoją opinię na temat firmy lub widział Pan nasze realizacje ?

Patryk Rzepka: Działacie w branży SEO/SEM więc pewnie nie raz szukając czegoś w internecie natrafiłem na efekty Waszych działań. Liczę na to, że nasza gra będzie równie skuteczna jak Wasze działania w internecie i będziemy regularnie pozycjonowani w pierwszej trójce ligowej tabeli.

Redaktor: Obecnie trwa okres przygotowawczy jednak ciężko nie zapytać o cel sportowy na obecny sezon ?

Patryk Rzepka: Nasza drużyna w tym roku przechodzi małą metamorfozę, zmieniliśmy nazwę, zmieniły się stroje, pojawiło się kilku nowych zawodników. Będziemy walczyć o zwycięstwo w każdym spotkaniu i to powinno nam dać jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli.

Redaktor: Panie Patryku Dziękujemy za wywiad. Życzymy powodzenia i realizacji celów sportowych. Grupa Improve cieszy się, że może w tym uczestniczyć.

Patryk Rzepka: Ja również dziękuję i życzę nam owocnej współpracy.

Zadzwoń

Facebook