W Google pojawia się bardzo dużo fałszywych lub negatywnych opinii na temat twojej działalności? Sprawdź, jak sobie z tym radzić!

Regułą jest, że zadowolony klient w większości przypadków nie pochwali cię w mediach społecznościowych czy wśród znajomych. Natomiast jeżeli mu podpadniesz, obwieści to światu wszem i wobec. Problem jest jeszcze poważniejszy, jeżeli opinie są niezgodne z prawdą i wpływają negatywnie na twój wizerunek. Jest kilka sposobów, jak radzić sobie z negatywnymi lub fałszywymi opiniami w sieci.

Walka z fałszywymi lub negatywnymi opiniami w Google

Google Moja Firma to narzędzie, z którego korzysta wielu przedsiębiorców, aby dotrzeć do szerokiego grona klientów, przedstawić im swoje usługi oraz zareklamować produkty. Mogą z niego korzystać także klienci, w celu wystawienia opinii dla twojej firmy. Problem pojawia się, gdy zawierają treści niezgodne z prawdą lub mocno obraźliwe. Opinię, z którą się nie zgadzasz możesz zgłosić do administracji za pośrednictwem formularza lub bezpośrednio poprzez Facebook lub Twitter. Ważne jest, aby bardzo dokładnie opisać problem, uzasadnić swoje wątpliwości co do zasadności opinii i przedstawić szkody, jakie może wywołać. Pamiętaj, że sam w sobie negatywny, konstruktywny komentarz nie zostanie usunięty przez Google. Musisz mieć twarde dowody na to, że klient kłamie i próbuje cię oczernić.

Generowane automatycznie opinie psuja wizerunek wielu firm

Prawdziwą plagą są generowane automatycznie opinie, których celem jest negatywny wpływ na wizerunek konkretnych firm. Możesz łatwo sprawdzić, czy opinia została dodana przez prawdziwego człowieka, czy przez automat. Przekonasz się o tym w zakładce Google Moja Firma: Miejsca dla Firm Google. Każdy użytkownik dodający opinię w Google ma historię i możesz ją prześledzić, czyli gdzie dodawał opinie, jakie to były opinie. Zebrane informacje możesz przedstawić Google, aby udowodnić, że opinie na twój temat są generowane automatycznie i nie mają nic wspólnego z prawdą.

Fałszywe opinie rozpoznasz bardzo prosto, ponieważ automat wystawia dużą ilość opinii dla wielu firm, i to w bardzo krótkim czasie. Zwykle zawierają one jedną gwiazdkę i brak komentarza lub niepochlebne informacje, ale zwykle takie same dla wszystkich ocenianych firm.

Jak reagować na negatywne opinie w Google?

Nie możesz pozostawić negatywnej opinii w sieci bez reakcji. Istotne jest, aby jak najszybciej odpowiedzieć na komentarz, najlepiej w ciągu 24 godzin. Twoja odpowiedź musi być konstruktywna, nieobrażająca i rzeczowa. Pamiętaj: przeproś, nawet jeżeli nie jest to Twoja wina, jednocześnie poinformuj, że wyciągniesz wnioski i nie popełnisz błędu w przyszłości. Jeżeli oferujesz naprawienie szkody, wywiąż się z obietnicy.

Cały czas monitoruj opinie na temat swojej działalności w sieci, reaguj zarówno na pozytywne, jak i negatywne komentarze. Aktywność w sieci popłaca, tak samo jak wyjaśnianie niepochlebnych opinii w profesjonalny sposób.

Dbanie o wizerunek firmy w Google Moja Firma przysporzy ci wielu zadowolonych i docenionych klientów. Pamiętaj, aby trzymać nerwy na wodzy w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny


Bezpłatnie wycenimy dla Ciebie wybraną usługę. Otrzymasz odpowiedź w ciągu 24 godzin.

BEZPŁATNA WYCENA

Możesz także zapytać osobiście


512 215 804

Zlecenie wykonania strony internetowej firmie Improve to była jak najbardziej słuszna decyzja. Szybki i bezproblemowy kontakt, dyspozycyjność, a przede wszystkim pełen profesjonalizm i cierpliwość to atuty, które są godne podkreślenia. Wykonanie i wdrożenie strony odbyło się szybko, a co najważniejsze w terminie. Polecamy Agencję Improve wszystkim zainteresowanym.
Linki Samochodowe PIAST
Polecamy. Na każdym etapie wszystko jasne i klarowne. Dużym atutem jest skupienie się na rozwiązaniach i rozdzielenie części graficznej od samego wykonania strony. Gorąco polecam agencje Improve.
Kancelaria Komornika Agnieszka Rita Herda
Firma Improve wykonywała dla nas dwie strony internetowe(stronę kwiaciarni, stronę punktu Lotto) oraz wspiera nas do dzisiaj przy projektach internetowych. Firmę charakteryzuje dyspozycyjność oraz pełen profesjonalizm. Gorąco polecamy firmę i jej profesjonalistów.
Punkt Lotto Maciej Piotrowski
Bardzo rzetelna firma. Szybki i bez problemowy kontakt. Firma Improve wykonał dokładnie to czego oczekiwaliśmy. Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia.
Wróżbitka
Wspierali nas na każdym etapie realizacji strony internetowej. Partner godny polecenia. Bardzo polecam.
Gabinet stomatologiczny NewdentClinic
Firma Improve wykonała stronę Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Bartkowiak Kosewski spółka cywilna.Bardzo profesjonalna pomoc we wdrożeniu strony internetowej, zarówno pod względem jej funkcjonalności jak i szaty graficznej.Dużym plusem jest dyspozycyjność oraz zaangażowanie pracowników firmy Improve.
Kancelaria Adwokatów i Radców prawnych BKSC
Firma Improve wykonywała dla naszej spółki stronę internetową, a także prowadzi działania marketingowe realizując kampanie adwords. Z pełnym przekonaniem polecamy firmę Improve jako sprawdzonego i godnego zaufania dostawcę usług informatycznych każdej firmie zainteresowanej wysokiej jakości obsługą informatyczną oraz profesjonalnym podejściem.
BCSG Sp. z o.o.

Zadzwoń

Facebook