Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Jak rozwijać aplikacje internetowe – strategie i narzędzia

Rozwój Aplikacji Internetowych zdjęcie nr 13

Aplikacja internetowa odpowiada na potrzebę łączenia funkcjonalności aplikacji mobilnej ze stroną internetową. Pozwala to na dotarcie do szerokiego grona odbiorców, jednocześnie mając do dyspozycji szereg zaawansowanych opcji.

Strategie rozwoju aplikacji internetowych są nieco inne niż w przypadku aplikacji mobilnej czy strony internetowej. Warto zapoznać się z aktualnymi wytycznymi.

Planowanie rozwoju aplikacji internetowej

Aplikacje webowe są coraz bardziej popularne. Największą ich zaletą jest powszechna dostępność dla wszystkich użytkowników. Technologia, w jakiej powstają sprawia, że nie ma problemów z ich otworzeniem na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową.

Należy jednak zwrócić uwagę także na ograniczenia aplikacji internetowych. Nie ma tu dostępu do zaawansowanych i skomplikowanych funkcji, a wykorzystanie wszystkich dostępnych technologii oferujących przeróżne udogodnienia stoi również pod znakiem zapytania, z uwagi na konieczność dopasowania do wielu platform odtwarzania.

Jeżeli chcesz wykorzystać pełnię możliwości oferowanych przez aplikacje internetowe, stawiaj na ciągły rozwój i badaj potrzeby odbiorców.

Narzędzia do rozwijania aplikacji internetowych

Kluczową kwestią dla sukcesu aplikacji webowej są zastosowane przy jej tworzeniu i rozwijaniu technologie. Wdrażanie zmian w aplikacjach internetowych należy oprzeć na szczegółowych analizach, a także celach, jakie chcesz osiągnąć. Wybór technologii powinny determinować:

  • niezbędne funkcjonalności, jakie chcesz osiągnąć,
  • złożoność procesu programowania, jaki chcesz zastosować,
  • dalszy planowany rozwój aplikacji w przyszłości.

Laravel

Jest to framework, który oferuje szereg możliwości w zakresie budowania aplikacji, jak i tworzenia zależności. Osiągane rezultaty są zadowalające. Technologia pozwala na nieustanny rozwój aplikacji w przyszłości.

Python

Technologia jest znana od lat, a język programowania był wykorzystywany do tworzenia najlepszych aplikacji webowych na rynku. To daje podstawy do stworzenia solidnej aplikacji dopasowanej pod wieloma względami do Twoich potrzeb.

PHP7

Dzięki PHP7 możesz z łatwością dodawać skrypty. Pozwala to na dodawanie do aplikacji nowych funkcji na każdym etapie jej działania.

JavaScript

Pozwala wzbogacić aplikację o nowe funkcje i możliwości. Jest możliwość tworzenia zaawansowanych skryptów wpływających na zwiększenie możliwości aplikacji internetowej.

DevOps w rozwijaniu aplikacji internetowych

Odrębnym tematem, który należy poruszyć w kontekście metodyki wytwarzania oprogramowania oraz rozwoju aplikacji internetowych jest DevOps. Jest to podejście do rozwoju opierające się na integracji pomiędzy zespołami ds. rozwoju i operacji. Dotychczas były one kojarzone z oddzielnymi działaniami, choć należą do tej samej jednostki funkcjonalnej.

DevOps dostarcza zestaw narzędzi i procedur, które pozwalają na złagodzenie przejścia między rozwojem oprogramowania a wdrażanymi operacjami. Automatyzacja zadań sprawia, że przyspiesza się czas dostawy i poprawia kontrola wersji aplikacji internetowych poddawanej działaniom rozwojowym.

Agile development, czyli nowy typ programowania

Zarządzanie projektami IT jest dziś bardzo dynamiczne. Oczekuje się szybkich reakcji, wykonywania czynności na określonych i starannie zaplanowanych etapach. Tradycyjne metody odchodzą w zapomnienie na rzecz programowania zwinnego, czyli agile development. Uwzględnia się podczas niego następujące etapy:

  • planowanie,
  • projektowanie,
  • programowanie,
  • testowanie,
  • wdrożenie systemu,
  • informacja zwrotna.

Wyznając manifest agile, testowanie w procesie rozwoju aplikacji internetowych jest znacznie prostsze, ponieważ usystematyzowane. Można w każdej chwili zaadaptować aplikację do zmieniających się wymagań. Ciągła uwaga skupia się tu na poprawie parametrów technicznych, a więc nieustannym rozwoju.

Rozwijanie aplikacji internetowych – podsumowanie

Kończąc temat rozwoju aplikacji webowych należy również pamiętać, aby regularnie przeprowadzać skalowanie aplikacji internetowych. Jest to działanie mające na celu sprawdzanie, jak radzi sobie w kontekście przypływu liczby użytkowników. Dostarcza to dane do analizy, które są kluczowe przy dobieraniu narzędzi pozwalających na wdrażanie nowych, bardziej zaawansowanych funkcji. 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację