Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Oprogramowanie spedycyjne – jakie funkcjonalności powinno posiadać?

Oprogramowanie Spedycyjne - Jakie Funkcjonalności Powinno Posiadać? zdjęcie nr 13

Oprogramowania spedycyjne upraszczają realizację operacji takich, jak planowanie, kontrola, optymalizacja procesów czy organizacja. Zastosowanie profesjonalnego systemu zarządzania staje się niezbędne w logistyce i transporcie, gdy działalność ma być rozwijana i nieustannie udoskonalana.

Programy dla logistyki – wyzwania w branży spedycyjnej

Nadzorowanie procesów logistycznych, a przede wszystkim transportu, rozładunku i załadunku towarów jest niezwykle istotne dla osiągania bardzo dobrych rezultatów. Rosnąca liczba przesyłek, wyższe wymagania w zakresie szybkości ich dostarczania sprawiają, że przedsiębiorcy są zobligowani do inwestycji w nowoczesne technologie.

Przeczytaj również

W celu sprostania zmieniającym się wymaganiom niezbędne są specjalne programy do transportu, które umożliwiają efektywne planowanie zadań logistycznych i projektowanie operacji związanych z dostawą towarów.

Jakie funkcje powinno mieć aplikacje spedycyjne?

Elastyczne i wydajne oprogramowanie jest niezbędne do sprawnego realizowania procesów spedycyjnych. Zapewnia utrzymanie stabilnej pozycji na rynku oraz przeciwstawianie się konkurencji. Cyfrowe odwzorowanie procesów dotychczas mechanicznie wykonywanych w magazynie pozwala na skuteczne zarządzanie transportem, załadunkiem i wyładunkiem towarów, rozliczaniem zadań. Wszystkie dane o podejmowanych działaniach są gromadzone w systemie.

Program logistyczny ma spełniać indywidualne wymagania każdej firmy, dlatego najlepiej jest postawić na dedykowane programy logistyczne.

Digitalizacja procesów realizowanych przez firmy spedycyjne gwarantuje osiągnięcie satysfakcji u klienta końcowego. Jest on zadowolony z szybciej dostawy. Skuteczność jest uzależniona od funkcji, w jakie program dla spedycji i transportu będzie wyposażony.

Brama

Rejestrowanie wjazdu i wyjazdu firmowych samochodów, w celu skutecznego nadzorowania ich ruchu. Ważna jest geolokalizacja pojazdów.

Kasa

Weryfikacja przyjmowanych płatności, zarządzanie i rozliczanie służbowych wydatków kierowców.

Magazyn

Prowadzenie gospodarki magazynowej. Zarządzanie dostawami, wyposażeniem kierowców, magazynem logistycznym oraz zakupem paliwa.

Faktury

Szybkie wystawianie faktur za zlecenia transportowe i spedycyjne. Nadzorowanie realizacji umów i ich zgodności z przepisami. Brak płatności w terminie skutkuje automatyczną windykację klienta.

Mapa

Aplikacje dla kurierów muszą zawierać oszacowanie czasu i odległości niezbędnych do dostawy. Program uwzględnia również informacje o opłatach drogowych i pozostałych kosztach.

Komunikator

Szybki kontakt z kierowcą. Komunikacja w celu przesłania zleceń spedycyjnych lub transportowych.

Koszty

Rejestracja wszystkich kosztów spedycyjnych i ogólnozakładowych. Szybka i czytelna analiza rentowności zleceń, pojazdów, jak i tras.

Czym kierować się wybierając oprogramowanie dla transportu?

Wybierając program dla spedycji, warto przeanalizować potrzeby swojej firmy. Zastanowić należy się nad problemami, jakie oprogramowanie ma rozwiązań, aby ułatwić prowadzenie działalności. To dobry moment, aby wykonać audyt wewnętrzny dostarczający rzetelnych informacji o funkcjonowaniu firmy. Poznać można będzie jej mocne i słabe strony.

Program do obsługi transportu musi być funkcjonalny i umożliwiać wyprzedzenie konkurencji w szybkości realizowanych zleceń. Znając potrzeby i wymagania firmy, z całą pewnością można zamówić najefektywniejszy program dopasowany do potrzeb.

Jakie zalety ma dobry program do spedycji?

  • Usprawnienie codziennej pracy.
  • Podniesienie poziomu bezpieczeństwa realizowanych operacji.
  • Poprawa wydajności finansowej firmy poprzez zarządzanie windykacją nieopłaconych faktur.
  • Przyspieszenie i ułatwienie planowania transportu.
  • Łatwiejsze rozliczanie godzin pracy kierowców.
  • Dostęp do dokumentacji spedycyjnej w jednym miejscu dla wszystkich zleceń.
  • Dwustronna komunikacja na linii właściciel – kierowca.
  • Wygodne wystawianie faktur.
  • Analiza kluczowych danych oraz dostęp do raportów.
  • Monitorowanie tempa realizowanych zadań.
  • Zwiększony poziom kontroli nad działalnością firmy.
  • Oszczędność czasu i generowanie większych zysków.

Program do planowania trasy dla kurierów daje pełną kontrolę nad kierowcą

Firma, mając do dyspozycji program do planowania trasy dla kurierów, może uzyskać pełną kontrolę nad poczynaniami kierowcy. Możliwe jest planowanie jego czasu pracy, rozliczanie delegacji, a także prowadzenie statystyk, które mają wpływ na zyski firmy.

Program spedycyjny pozwala stworzyć rejestr wyposażenia kierowcy, możliwa jest ocena jego pracy na podstawie zgromadzonych danych, a także obsługa premiowo-płacowa. Ułatwiona jest również komunikacja z kierowcą podczas realizowania zadań.

Planowanie i zarządzanie operacjami poprzez oprogramowanie spedycyjne

Program to transportu i spedycji zapewnia kompleksowe wsparcie dla biznesu. Moduły wspomagają organizację pracy kierowców, jak i przeprowadzanie kontroli nad podejmowanymi działaniami. Bez problemów można ustalać optymalne trasy dostawy towarów, monitorować pracę kierowcy, wystawiać faktury i wiele innych

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację