Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Google zamyka swój serwis społecznościowy – Google+

Koniec Google+ I Co Dalej? zdjęcie nr 13

Amerykański gigant technologiczny, Google potwierdził, że w sierpniu 2019 roku zamknie Google+. Serwis społecznościowy, który miał konkurować z Facebookiem wydawał się być martwy od lat, jednak dopiero teraz jego właściciele przyznają się do klapy. Oznacza to także koniec integracji Google+ ze zdecydowanie bardziej rentownym serwisem YouTube. Nikogo to nie powinno dziwić, jednak kulisy tego posunięcia są dość kompromitujące.

Kto zastąpi Google+

Otwarty siedem lat temu serwis w zamyśle miał wszystko, by konkurować z Facebookiem. Niestety nigdy nie osiągnął nawet połowy jego popularności. Dla wielu firm był to jednak żywy element służący pozycjonowaniu. Wrzucanie treści, linkowanie i bycie aktywnym na Google+ przekładało się bowiem na pozycję strony w wyszukiwarce. Między innymi na tej przewadze Google miało zamiar promować swój serwis. Problem leży w tym, że dla przeciętnego użytkownika nie był on ani trochę atrakcyjny. Ogromne zaplecze giganta z Mountain View zdało się na nic przy walce o uwagę zwykłych użytkowników.


Rozwiń firmę poprzez pozycjonowanie strony www

Chcesz dotrzeć z ofertą do szerokiego grona odbiorców? Potrzebna jest Ci profesjonalna oferta na pozycjonowanie stron Poznań. Skorzystaj z usług najlepszych specjalistów, a rozpoczniesz działalność w sieci na szeroką skalę.

Oferta na pozycjonowanie Poznań

Profesjonalne pozycjonowanie, jakie jesteśmy w stanie dla Ciebie wykonać pomoże w osiągnięciu sukcesu w sieci. Dotrzesz do większej liczby klientów, którym zostanie przedstawiona oferta. Zbudujesz rozpoznawalność marki, zdobędziesz zaufanie u nowych klientów. Skorzystaj z pozycjonowania oferowanego przez Improve, a na pewno nie pożałujesz.

Zostanie specjalnie dla Ciebie przygotowana uczciwa wycena stron internetowych. Pozycjonowanie przeprowadzimy przy użyciu nowoczesnych, skutecznych metod. Sukces murowany!

Powierzając nam swoją stronę internetową możesz uzyskać pewność rozbudowania swojej oferty w sieci i dotarcia z nią do szerokiego grona klientów. Warto współpracować z najlepszymi.

To naprawdę się opłaca!

Tym co przyspieszyło śmierć Google+ było przede wszystkim zagrożenie ujawnienia danych 52 milionów użytkowników. Niedawno okazało się bowiem, że system bezpieczeństwa G+ ma ogromne dziury i nawet dane ustawione jako prywatne były stosunkowo łatwe do wyciągnięcia. Co gorsze – okazało się, że właściciele serwisu wiedzieli o tym od dawna. Sprawę nagłośnił dziennik Wall Street Journal. W reakcji na te doniesienia akcje Google na giełdzie zaczęły spadać. Zapowiedź zamknięcia serwisu jest niejako reakcją na te wiadomości, dzięki której Google powinno uniknąć dalszych kłopotów. Oczywiście można to też potraktować jako dobry pretekst do pozbycia się nieudanego przedsięwzięcia.

Nie jest to jedyna klapa Google, które przez lata zamknęło wiele swych projektów. Czy to co się stało z Google+ oznaczać będzie koniec prób firmy z tworzeniem portali społecznościowych? W najbliższym czasie na pewno, choć dominacja Facebooka nie będzie wieczna. Warto trzymać rękę na pulsie i inwestować w promowanie swoich przedsięwzięć w innych usługach Google. To zawsze daje dobre wyniki w pozycjonowaniu.

 

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację