Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Prestashop – uniwersalny silnik sklepów internetowych

Prestashop – Uniwersalny Silnik Sklepów Internetowych zdjęcie nr 13

Budując sklep internetowy należy wybrać odpowiednie rozwiązania, elastyczne i dające dużo możliwości rozwoju. Najbardziej sprawdzonym jest Prestashop, który śmiało można nazwać sklepowym odpowiednikiem blogowego wordpressa. Rozbudowana społeczność i popularność wśród użytkowników czynią z niego najlepsze rozwiązanie nawet dla dużych biznesów.

Inwestuj z nami w Prestashop

Dzięki swojej modułowości sklep postawiony na Prestashop można mocno rozbudowywać. Nie musimy martwić się tym, że fukcje które wybierzemy na początku zaczną nas ograniczać. Dzięki płynnej budowie większość elementów można rozwijać. Silnik jest stale unowocześniany, by dać każdemu szansę na stworzenie sklepu według aktualnych trendów.

Dużą zaletą sklepów prowadzonych na Prestashop jest także ich optymalizacja. Mimo sporych możliwości nie obciążają one bowiem serwerów i wytrzymują wzmożony ruch np. w okresach sezonowych wyprzedaży. Jeżeli chodzi o wygląd, praca w większości polega na modyfikowaniu szablonów, których obsługa jest bardzo czytelna dla grafików i programistów. Dzięki temu zespoły pracujące na tym silniku mogą uzyskiwać lepsze rezultaty w relatywnie krótkim czasie. Pomaga to w dostosowywaniu wyglądu strony do tego co oferuje większa konkurencja. Odpowiednia prezentacja sklepu jest kluczowa. Często mając dobry produkt, w dobrej cenie, ale z wyglądem jakby strona powstała 10 lat temu, odstraszamy potencjalnych klientów.

Ponieważ Prestashop jest projektem OpenSource’owym stale możemy obserwowac jego rozwój. Nowe funkcjonalności i usprawnienia są omawiane i testowane przez ogromną społeczność specjalistów. W ten sposób zawsze mamy pod ręką kilka rozwiązań pozwalających dostosować stronę do swoich potrzeb. Optymalizacja, obsługa płatności, zarządzanie zamówieniami, korzystanie z wielu walut, a nawet śledzenie każdego zamówienia to wierzchołek góry lodowej. Z dużą pewnością można stwierdzić, że każde rozwiązanie potrzebne w sklepach internetowych jest możliwe do szybkiego wdrożenia na silniku Prestashop.

Oczywiście w przypadku oprogramowania OpenSource warto pamiętać o tym, że otrzymuje ono ciągłe poprawki. Warto dbać o to, by mieć zawsze najnowszą wersję każdej funkcjonalności i pilnować aktualizacji. Wiele funkcji wymaga też odpowiedniej optymalizacji, tak by utrzymać szybkość całego sklepu. W przypadku rozwiązań nietypowych wymaga to sporo pracy, możliwości są jednak praktycznie nieograniczone. Dysponując adekwatnym do skali sklepu serwerem większości przeszkód da się uniknąć bez większej ingerencji w kod.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację