Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

Trendy na 2020 – skuteczne pozycjonowanie i frazy kluczowe

Pozycjonowanie W 2020 - Grupa Improve zdjęcie nr 13

Branża marketingu internetowego coraz dynamiczniej się zmienia. Dzięki odpowiednim narzędziom można jednak poznać trendy na 2020 rok i skutecznie je wykorzystywać. Kampanie reklamowe i pozycjonowanie staną się bowiem jeszcze ważniejsze. Właściciele stron, którzy będą potrafili ich używać zapewnią sobie wysoką pozycję w wyszukiwarkach.

Trendy na 2020 – co przyniesie nowy rok

By poznać trendy na 2020 rok trzeba przyjrzeć się sposobowi w jaki korzysta się teraz z internetu. Często szybko, na telefonie, podczas chwili przerwy od codziennych zajęć. Dominują krótkie i konkretne komunikaty, podawane w przystępny sposób. Dlatego też pozycjonowanie jest takie ważne. Dzięki odpowiedniej optymalizacji silnika strony i treści możemy błyskawicznie zwiększyć ruch organiczny na stronie. Ruch, który zdecydowanie jest najcenniejszy.

Nasze oferty, wiadomości, ogłoszenia, promocje (zależnie od typu strony) staną się naprawdę skuteczne gdy użytkownicy zaczną je między sobą wymieniać. Sami, prywatnie. By to osiągnąć strona musi być lekka, czytelna i przystosowana do każdego rodzaju urządzeń. Z naciskiem na mobilne. Tym bardziej, że coraz więcej telefonów ma przekątną powyżej sześciu cali.

Kiedy strona jest zoptymalizowana i gotowa na nowych odwiedzających czas zadbać o marketing. Frazy kluczowe cały czas najmocniej i najlepiej opisują naszą witrynę. Wzmacnianie jej „siły” w Google to przede wszystkim poleganie na nich i prowadzenie rozbudowanej reklamy. Tu z pomocą przychodzi przede wszystkim AdWords/Google Ads. To wciąż narzędzie, które daje świetne statystyki z każdej kampanii i praktycznie zawsze gwarantuje wzrost ruchu na stronie. Trudno będzie je zastąpić czymkolwiek i trendy na 2020 tego nie zmienią. Umiejętność prowadzenia kampanii na Google Ads to najszybszy sposób na wzrost wejść na stronę. By je zatrzymać trzeba jednak inwestować w oferty i treści, które użytkownicy uznają za ciekawe, użyteczne lub warte tego, by pokazać je innym.

Na pewno poza planowaniem rozwoju wiele będzie można zyskać szybkim reagowaniem na sytuację na rynku i na świecie. Marketing w czasie rzeczywistym wymaga jednak znakomitego wyczucia i zdecydowania. Można nim i wiele zyskać i wiele stracić, na pewno nie będzie on przyjacielem każdego biznesu. Trendy na 2020 pozornie nie będą się różnić od tych z zeszłego roku, ale jeszcze mocniej postawią na szybki i konkretny przekaz, przede wszystkich do odbiorców przeglądających internet na telefonach.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację