Software house Grupa Improve Sp. z o.o. - ul. Marcelińska 94B/181 Poznań
Wróć

SSR – czym jest i dlaczego jest ważny?

Ssr - Czym Jest I Dlaczego Jest Ważny? zdjęcie nr 13

SSR zajmuje się przekształcaniem stron internetowych na serwerze przed ich wysłaniem do przeglądarki, co cieszy się ogromną popularnością działów IT. Znacząco skraca to czas ładowania witryny, a także dobrze wpływa na SEO.

Co to jest Server Side Rendering?

Renderowanie po stronie serwera, czyli SSR to popularna technika generowania stron internetowych na serwerze przed dostarczeniem ich użytkownikowi. Stanowi alternatywę dla CRS, czyli Client Side Rendering – tutaj cały proces jest realizowany po stronie przeglądarki użytkownika.

SSR wpływa pozytywnie na czas ładowania strony, zwiększa jej widoczność w wynikach wyszukiwania, ale trzeba mieć na uwadze, że implementacja tego rozwiązania jest złożona. Najlepiej sprawdza się w przypadku stron interaktywnych, gdzie szybkość reakcji systemu ma ogromne znaczenie.

Przeczytaj również

Dlaczego warto zdecydować się na Server Side Rendering?

Server Side jest aktualnie znacznie lepszym rozwiązaniem niż Client Side Rendering. Gwarantuje szybkie pierwsze renderowanie strony, a to ma pozytywny wpływ na SEO. Cała strona jest renderowana na serwerze, a HTML jest gotowy do wyświetlenia w przeglądarce. Nie ma również żadnych problemów z indeksacją strony w wynikach wyszukiwania.

Oczywiście SSR posiada pewne ograniczenia. Najpoważniejszym jest dość duże obciążenie dla serwera, braki w interaktywności do momentu załadowania wszystkich skrypów, a także problemy z cache’owaniem strony.

Pomimo pewnych niedogodności, Server Side Rendering dba o wysoką wydajność witryny, pomaga w osiąganiu bardzo dobrych wyników SEO, a także wpływa na pozytywne doświadczenia użytkowników, szczególnie jeżeli chodzi o urządzenia z niskim zasobem przepustowości.

Zastosowanie SSR w praktyce

Branża IT chętnie wykorzystuje SSR w swoich działaniach. Z pomocą Server Side można stworzyć strony statyczne, które bardzo dobrze sprawdzają się w miejscach z ograniczonym dostępem do internetu oraz wolną jego prędkością. SSR jest również wykorzystywany w przypadku budowy efektywnych i responsywnych stron internetowych. Zapewnia niezawodne ich ładowanie, ponieważ to serwer wykonuje znaczną część pracy, bez obciążania urządzenia użytkownika.

Branża IT docenia SSR również za ogromne wsparcie w działaniach SEO. Indeksacja treści przez wyszukiwarkę jest o wiele prostsza. Z pomocą tego rozwiązania powstać mogą również rozbudowane aplikacje internetowe, w których ogromne znaczenie odgrywa szybkość, efektywność i niezawodność.

Sprawdź usługi naszego software house

Ostatnie wpisy blogowe

Umów sięna darmową konsultację